آب به ۱۰۰ هزار روستایی در کهگیلویه و بویراحمد می‌رسد

فیض الله پاسره از پیشرفت خوب و بالای ۷۰ درصد، مجتمع های آبرسانی روستایی کهگیلویه و بویراحمد از محل صندوق توسعه ملی خبر داد. …

خبر رسان؛

 

 

به گزارش روابط عمومی آبفار، مدیرعامل شرکت آبفای روستایی استان تصریح کرد: با نظر مثبت رهبر انقلاب، پیشنهاد دولت و نظر مثبت و پیگیری نمایندگان، اعتبارات ویژه ای برای به روستاهای کشور تخصیص یافت که از این منبع سهم ۳۸ میلیارد تومان بود.

گفت: ۱۸ مجتمع بزرگ آبرسانی روستایی و ۷ پروژه تک روستایی را پیش بینی و عملیاتی کردیم که ۴۷۳ با جمعیتی بیش از ۱۰۰ هزار نفر که معادل یک سوم جمعیت روستایی استان می باشد، را پوشش خواهد داد.

وی بیان کرد: سلامت اداری و رفع گلوگاه های فساد از دیگر اولویت های ما بود که در همین راستا برخی امور خرید و تجهیز پروژه ها را به خود مجریان کار واگذار کردیم و عملا نقش شرکت در خرید و فروش ها را به حدود صفر رساندیم.

پاسره افزود: درآمد زایی با توجه به شرکتی بودن مجموعه از دیگر اهداف ما بود که خوشبختانه در این زمینه هم با وجود افزایش کم مشترکان جدید، درآمد دو برابری نسبت به گذشته را کسب کردیم.

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی استان، در خصوص سوالی مبنی بر توجه به منویات اقتصاد مقاومتی در آبفای روستایی هم اینطور گفت: در این زمینه هم کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت را مد نظر قرار دادیم و هم استفاده از ظرفیت های داخلی در عملیاتی شدن پروژه ها تماماً عملیاتی شد.

وی ادامه داد: برون سپاری خدمات و نیروها نیز بخشی از اقدامات حدود ۴ ساله اخیر در راستای افزایش نظارت ها و بهبود کیفیت خدمات، افزایش سرعت کار، کوچک سازی شرکت، ایجاد فرصت برای جوانان مستعد و مورادی از این دست بود.

پاسره خاطر نشان کرد: علاوه بر اقدامات کم نظیر در زمینه آب، اولین فاضلاب روستایی را شروع کردیم و تا چند ماه آینده شاهد افتتاح آن در بخش کهگیلویه خواهیم بود.

دکتر پاسره افزود: علاوه بر آن با توجه به اهمیت سلامت آب، آغاز روش نوین گند زدایی آب با روش الکترولیز نمک طعام برای اولین بار در استان و ایجاد بزرگترین آزمایشگاه آب در میان آب و فاضلاب های روستایی کشور برای کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

مدیرعامل شرکت آبفای روستایی استان خاطر نشان کرد: در سال جدید با افتتاح و تکمیل پروژه های آبرسانی در دست اجرا شاهد جهش کم نظیری در تاریخ آبفای روستایی استان خواهیم بود.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *