آتش سوزی پژو پارس و دست خالی آتشنشانی خیرآباد + تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، تصادف دلخراشی روز گذشته در محور بهبهان دهدشت ،بعد از روستای ده خلیفه واقع درمنطقه خیرآباد رخ داد که صرف نظر از عوامل فنی و خطای انسانی یک نکته مهم را به مسئولین مربوطه گوشزد می کرد.

یکدستگاه خودروی پژو پارس در این حادثه بعد از اینکه به شدت با ماشین روبرویی( وانت بار) برخورد کرد اتش گرفت وبه طور کامل در شعله های اتش سوخت ،انچه اینجا می خواهیم به عنوان نکته مهم این حادثه به ان بپردازیم حضور عوامل آتشنشانی است که هرچند خودرا به محل حادثه  رساندند و وظایفشان را هم انجام دادند اما  زمانی رسیدند که خیلی دیرشده بود ،بعد از پیگیری هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که چنددلیل برای این تأخیر وجود داشته است.

نخست اینکه منطقه خیرآباد فاقد مرکز آتشنشانی است و در حالی که ساختمان این مرکز چندین سال است تکمیل شده ولی هیچ گونه استفاده ای از ان نمی شود.
دوم اینکه برای اطفاء حریق حوادث حوزه خیرآباد و لیشتر که وسعت جغرافیایی  زیادی هم دارد از مرکز آتشنشانی شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران استفاده می شود که این مرکز اتشنشانی با منطقه لیشتر بیش از ۱۰کیلومتر و با منطقه خیرآبادتقریبا۲۰کیلومتر فاصله دارد.
باتوجه به این دلایلی که ذکرشد در خوشبینانه ترین حالت می توان گفت چه تصادفات جاده ای باشد و چه دیگر حوادث تارسیدن عوامل آتشنشانی به محل حادثه دیگر آتشی برای خاموش کردن نمی ماند ، هرچنداین حادثه به خیرگذشت و تلفات جانی نداشت اما خسارت مالی زیادی به بارآورد و لذا مسئولین شهرستان باید با اقدمات لازم و خود آمادگی کامل داشته باشند تا موقع  بروز حواث بزرگ تر شاهد چنین صحنه های ناراحت کننده ای نباشیم.
 
عکس و گزارش ارسالی مخاطبان خبر رسان : بهمن اسدی
 
 

 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/۲۰۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *