آخرین وضعیت جاده های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در دومین روز نوروز/ جاده بابامیدان – گچساران پرترددترین جاده استان

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد از افزایش حجم تردد در جاده های ارتباطی این استان خبر داد و گفت: با این وجود تردد در جاده های ارتباطی این استان روان و جریان دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، سرهنگ اسفندیار تباشیر در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار کرد: بیشترین بار ورودی و تردد هم اینک در جاده ارتباطی بابامیدان – گچساران است و جاده های ارتباطی یاسوج – پاتاوه و یاسوج – بابامیدان در رده های دوم و سوم بیشترین تردد قرار دارند.

کاهش ۳۴ درصدی تصادفات رانندگی در جاده های

وی با اشاره به اینکه میزان تصادفات رانندگی در جاده ها ارتباطی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۳۴ درصد کاهش داشته است،بیان کرد: میزان تردد در جاده های استان  از تاریخ ۲۵ اسفند پارسال تا دوم فروردین سالجاری نیز بیش از ۱۰ درصد افزایش نشان میدهد.

تباشیر ابراز داشت: ۲۴ دستگاه تردد شمار اداره کل راهداری استان در سطح نصب و تمام ورود و خروج ها را ثبت می کنند.

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد بیشترین علت تصادفات در جاده های ارتباطی استان را تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خواب آلودگی عنوان کرد.

سامانه ۱۰۱۲۰ آماده دریافت تخلفات ناوگان عمومی است

وی به رانندگان توصیه کرد متناسب با نوع نقلیه ، نوع شیب  و پیچ جاده ها و شرایط بارندگی و برفی سرعت خود را انتخاب کنند تا منجر به حادثه نشود.

تباشیر از مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی نیز خواست تا در صورت تخلف رانندگان این خودروها  تخلف مربوطه را به همراه شماره پلاک خودرو به سامانه پیامکی ۱۰۱۲۰ ارسال کنند تا برخورد قانونی اعمال شود.

انتهای پیام/۲۰۰

 

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *