آشپزی مدرن /سیب‌زمینی یونانی

سیب‌زمینی یونانی

سیب زمینی یونانی.JPG

مواد لازم

سس یونانی طبق دستور داده‌شده

سیب‌زمینی بزرگ (شسته و خلالی درشت خردشده) ۶ عدد

رزماری تازه (پاک و ریز خردشده) ۳۰ گرم

دانه فلفل سیاه (نیم‌کوب‌شده) به مقدار لازم

جعفری (پاک و خردشده) ۳۰ گرم

سس خردل مقداری برای سرو

سس کچاپ مقداری برای سرو

طرز تهیه

۱٫ ابتدا سس یونانی را آماده کنید.
۲٫ فر را از ۱۵ دقیقه قبل، روی حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم و گرم کنید.
۳٫ در ظرفی، سیب‌زمینی، رزماری و سس یونانی را ریخته و زیرورو کنید تا سیب‌زمینی‌ها کاملاً به سس آغشته شوند.
۴٫ سیب‌زمینی را به‌طور یکدست در سینی فر بچینید و سینی را ۱۵ دقیقه در طبقه وسط فر گرم‌شده، قرار دهید تا رُست و طلایی‌رنگ شوند.
۵٫ پس از این مدت، سیب‌زمینی‌ها را از فر خارج و مجدداً زیر و رو کنید. این کار باعث کاراملی و یکدست پخته‌شدن آن‌ها می‌شود، مجدداً سینی را در فر قرار دهید تا  ۱۵ تا ۲۵ دقیقه دیگر بپزند و مغزپخت شوند. پس از این مدت، سیب‌زمینی‌ها را از فر خارج کنید و در ظرف موردنظر بریزید. در آخر، روی آن‌ها، مقداری فلفل سیاه و جعفری بپاشید و به‌همراه سس خردل و سس کچاپ سرو کنید.
روش تهیه سس یونانی
ابتدا ۸ حبه سیر را در غذاساز بریزید تا پوره شود سپس ۶ قاشق سوپ‌خوری عسل، یک قاشق سوپ‌خوری ادویه یونانی*، ۴ قاشق سوپخوری دانه خردل، مقداری نمک، فلفل سیاه، ۳ قاشق سوپ‌خوری رنده پوست لیموترش و ۱۰۰ میلی‌لیتر آب‌لیموترش تازه را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا کاملاً با یکدیگر مخلوط شوند. همزمان که غذاساز در حال مخلوط کردن است، به‌آرامی ۳۰۰ میلی‌لیتر روغن مایع را به آن اضافه و مخلوط کنید.

نکته

*ادویه یونانی شامل: یک قاشق چایخوری نمک، یک قاشق چایخوری ریحان خشک، ۲ قاشق چایخوری اورگانو (پودرشده)، ۲/۱ قاشق چایخوری آویشن (پودرشده)، یک قاشق چایخوری پودر پیاز، ۲ قاشق چایخوری پودر سیر، یک قاشق چایخوری شبت (پودرشده)، یک قاشق چای‌خوری مرزنجوش (پودرشده)، یک قاشق چایخوری نشاسته ذرت، یک قاشق چایخوری فلفل سیاه (پودرشده)، یک قاشق چایخوری جعفری (پودرشده)، یک قاشق چایخوری رزماری (پودرشده)، یک دوم قاشق چایخوری دارچین (پودرشده) و یک دوم قاشق چایخوری جوزهندی (پودرشده) است که با یکدیگر مخلوط کنید.

جایگزین

در صورت عدم دسترسی به دانه خردل، می‌توانید از ۶ قاشق سوپخوری سس خردل استفاده کنید./ساناز سانیا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *