آغاز شمارش حیات وحش محیط زیست کهگیلویه وبویر احمد

۱۰۰نفر نیرو در قالب ۲۳ اکیپ کار شمارش حیات وحش دنا را شروع کرده اند. …

گفت: ۱۰۰نفر نیرو در قالب ۲۳ اکیپ کار شمارش دنا را شروع کرده اند.
به گزارش از یاسوج، در راستای طرح شمارش سالانه حیات وحش مناطق تحت حفاظت و مدیریت محیط زیست استان در صبح دومین روز از اسفندماه جاری ۲۳ اکیپ نیرو کار شمارش مناطق حفاظت شده دنا را شروع کرده اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این خصوص گفت: طی امروز دوم و فردا سوم  اسفندجاری ۱۰۰ نفر نیرو در قالب ۲۳ اکیپ کار شمارش ۹۴ هزار هکتاری منطقه حفاظت شده دنا را انجام خواهند داد.
هاشمی افزود: این یکصد نیرو امروز وفردا ضلع شمالی و جنوبی منطقه حفاظت شده دنا را شمارش خواهند کرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ادامه افزود: در این شمارش محیط بانان و کارشناسان این اداره کل,ناظرینی از استان فارس , تشکل های زیست محیطی مردمی، محیط بانان بازنشسته و اصحاب رسانه ملی و محلی مشارکت دارند.
هاشمی ضمن اشاره به این موضوع که برای نخستین بار از خانم های علاقمند در شمارش حیات وحش استفاده شده است افزود:  برای نخستین بار، خانم هایی از تشکل های زیست محیطی مردمی پا به پای سایر اعضای هراکیپ در حال شمارش حیات وحش هستند.
این مقام مسئول در پایان افزود: پس از شمارش کامل منطقه و جمع بندی نهایی توسط ۲۳ نفر سراکیپ, آمار نهایی از طریق رسانه های ملی و محلی به اطلاع عموم خواهد رسید.
منطقه ۹۴ هزار هکتاری  حفاظت شده دنا دارای ۳۲۴ گونه مهره دار ۲۸ گونه پرنده شکاری, پلنگ ایرانی, خرس قهوه ای گه گونه شاخص جانوری استان را به یدک می کشد، گونه غالب کل و بز و همچنین پرندگان حمایت شده و کمیابی نظیر کبک دری و هما را درخود جای داده است.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *