آغاز عملیات اجرایی کارخانه سیمان دهدشت / اشتغالزایی ۲۳۰ نفر در فاز نخست کارخانه

آغاز عملیات اجرایی کارخانه سیمان دهدشت (تنگ سپو) با حضور نماینده کهگیلویه بزرگ و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد. …

خبر رسان؛

آغاز عملیات اجرایی (تنگ سپو) با حضور نماینده و مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت با تأکید بر اینکه هیچ وقفه‌ای در عملیات اجرایی کارخانه سیمان سپوی دهدشت پیش نخواهد آمد،گفت: با تکمیل فاز نخست زمینه اشتغال مستقیم ۲۳۰ نفر فراهم خواهد شد.

به گزارش کبنا، داریوش در آیین آغاز عملیات اجرایی کارخانه سیمان دهدشت واقع در تنگ سپو با بیان اینکه وعده دولت و نماینده مردم در مجلس برای فعال شدن طرح‌های راکد تحقق پیدا کرده است،اظهار داشت: در بخش‌های اداری و از طرف نماینده مردم در مجلس پیگیری‌های خوبی صورت گرفت و نشست‌های متعددی برای این پروژه برگزار شده بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: هیچ مشکلی برای ادامه فعالیت این کارخانه وجود ندارد و تلاش می‌شود فاز تولید سیمان سفید در برنامه زمانبندی سه ساله تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی منابع مالی ارزی مورد نیاز برای راه‌اندازی پروژه را ۲۳۰ میلیارد برآورد و تصریح کرد:قرارداد ۹۰ میلیون یورو از طریق فاینانس انجام شده و پیگیر هستیم به وسیله بانک‌ها تضمین شود.

دیودیده با اشاره به تغییر خط تولید کارخانه از سیمان خاکستری به سفید ادامه داد: سرمایه‌گذاری خارجی در کارخانه سیمان با پیگیری و ارتباطی که دولت برقرار کرده میسر شده و بر اساس برنامه زمانبندی فاز نخست که شامل تولید سیمان سفید است به بهره‌براری خواهد رسید.

وی تولید کربنات کلسیم را از دیگر محصولات کارخانه برشمرد و گفت:جواز این محصول تعیین شده و پیگیر پیش‌بینی منابع مالی ان هستیم.

به گفته دیودیده طی پنج سال آینده همه عملیات پروژه در فازهای گوناگون تکمیل و به بهره‌برداری نهایی خواهد رسید.

وی افزود:تلاش بر این است با کمک مسؤولان وقفه‌ای در پروژه ایجاد نشود و در زمان تعیین شده تکمیل شود.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *