آلودگی هوا درکهگیلویه و بویراحمد به بیش از ۴ برابرحد مجاز رسید

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه شاخص کیفی هوای استان به بیش از ۴ برابر رسیده است، گفت: کهگیلویه و بویراحمدبا این آلودگی هوا به کما رفت.

سید اسدالله هاشمی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان با بیان اینکه ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا در شهرستان‌های مختلف استان از جمله بویراحمد و گچساران امروز ۲۴ اسفند ۹۵ وضعیت کیفی ناسالم هوا را نشان می‌دهد، افزود: وضعیت هوای به مرز هشدار رسیده است.

وی با بیان اینکه بر اساس پایش آنلاین مرکز کنترل و پایش محیط زیست استان برای یاسوج مرکز استان به بیش از ۴ برابر حد مجاز رسیده است، تصریح کرد: این میزان برای گچساران به بیش از ۲ برابر حد مجاز خود رسیده است.

با بیان این که این آلودگی منشاء خارجی و بیشتر از سمت کشورهای عراق و عربستان است، تصریح کرد: پایش آنلاین ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا حاکی از آن بوده که وضعیت جوی با سرعت کم رو به بهبود است.

هاشمی در پایان از مردم در تمامی رده‌های سنی بویژه بیماران ریوی و کودکان خواست از رفت و آمدهای غیرضروری در فضاهای باز پرهیز کنند و از ماسک و مراقبت‌های بهداشتی و نوشیدن مایعات بویژه شیر برای پیشگیری از این وضعیت استفاده کنند.

انتهای پیام/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *