آماده‌سازی ۱۵۰ مسجد برای برگزای مراسم اعتکاف در کهگیلویه و بویراحمد

حجت الاسلام حمید برازش در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت علی(ع) و برگزاری مراسم افزود: امسال ۱۵۰ مسجد برای برگزاری این مراسم معنوی در نظر گرفته شده که پیش‌بینی می‌شود ۱۴ هزار نفر در این مراسم معنوی حضور داشته باشند.

برازش با اشاره به همکاری همه نهادهای فرهنگی برای برگزاری مراسم اعتکاف ، اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی از جمله محافل انس با قرآن در پایگاه های پرجمعیت  با حضور چهره‌های قرآنی کشوری ، توزیع  بسته‌های فرهنگی، بحث اصلاح نماز،برگزاری جشن میلاد حضرت علی(ع)، اعمال ام البنین و برگزاری ویژه برنامه وفات حضرت زینب (س) از برنامه های فرهنگی مورد نظر در اعتکاف است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی با اشاره به دعوت از ۸ مبلغ محوری و کشوری برای شهرستان های ۸ گانه استان ، تصریح کرد: ۵۰ نفر از مبلغان بومی برای اقامه نماز جماعت در مساجد حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام برازش به پایگاه های دانشجویی اعتکاف اشاره داشت و  تاکید کرد: ۵پایگاه در مرکز استان برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

برازش اظهار کرد: پایگاه های مختص اعتکاف دانش آموزای با همکاری آموزش و پرورش در استان راه اندازی می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: برنامه معنوی اعتکاف امسال با حضور پر شور مردم و بازدید مسئولان از جمله نماینده ولی فقیه در استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته این مراسم در ۱۱۰ پایگاه و با حضور ۱۰ هزار نفر برگزار شد که جوانان حضور پررنگی در این مراسم داشتند.

النتهای پیام م.غ/۷۰۴۴

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *