آمادگی شهرستان هزار جاذبه لنده برای استقبال از مسافران نوروزی+تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، دارا کریمی نژاد در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، با اشاره به نزدیک شدن به بهار طبیعت و آغاز سال نو ضمن تبریک این رویداد بزرگ فرهنگی و باستانی از آمادگی دستگاه های اداری و خدمات رسان جهت ارائه خدمات مطلوب سفرهای نوروزی در این شهرستان خبرداد.

وی افزود: لنده با داشتن ویژگی های خاص و با چشم اندازهای طبیعی و مناطق بکر گردشگری، انواع گونه های زیست محیطی، جاذبه های فرهنگی متعدد، جاذبه های طبیعی و رویدادهای مهم فرهنگی و بومی و داشتن مناطبق بکر تفریحی و زیارتی باعث شده است که این شهرستان به نام معروف شود.  

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: طبیعیت زیبا به همراه کوه های مناسب کوهنوردان، وجود چشمه های همیشه جوشان در دلی مهرجان، موگرمون و دلی خیارکال، جشن ها و آئین های کهن و هزاران شاخصه های مهم ترویستی از ویژگی های بارز این شهرستان است.

وی تاکیدکرد: قدمت تاریخی بناها، صنایع دستی، وجود انواع مختلف گونه های گیاهان داروئی و از همه مهمترین امنیت فراگیر مسافران و شهروندان در این شهرستان باعث شده است که سالانه حجم زیادی از مسافران و گردشگران نوروزی این شهرستان را به عنوان یکی از اصلی ترین مقصدگردشگری خویش انتخاب کنند.

کریمی نژاد اظهارکرد: مهمترین مناطق گردشگری شهرستان لنده منطقه زیبای تفریحی موگرمون، کوه سیاه، کوه سفید، دلی مهرجان، ، دشت ناصری، دشت بن، باغات و مرکبات تراب و آبرزگه، ایدنک، حاشیه رودخانه مارون، صحرای همیشه سبز آبلش، باغ هندیله، روستای موگر، لارب و چلی از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهرستان می باشند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: وجود آستان مقدس امام زاده سید عمادالدین ولی(ع) روستای مونه در فاصله ۷کیلومتری شهرلنده و بقعه شیخ ابراهیم عباس روستای مالشیخ در فاصله ۶کیلومتری شهرلنده نیز از مهمترین جاذبه های فرهنگی و تاریخی شهرستان لنده محسوب می شود که سالانه پذیرای مسافران و زائران ایران اسلامی می باشد.

وی در ادامه تاکیدکرد: به منظور رفاه حال گردشگران و ستاد اسکان تشکیل و خوابگاه شبانه روزی الزهرا(س) در شهرلنده، در بخش مرکزی دهستان آل طیب مدرسه شهیدخرزانی در روستای چهارراه آل طیب، در بخش موگرمون دبیرستان وحدت در روستای وحدت آباد آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است.

کریمی نژاد اظهارکرد: شهرستان لنده شهرستانی دارای دو اقلیم سردسیری و گرمسیری به طور همزمان است که در کمتر از دو ساعت می توان به قلل پر از برف کوه سیاه دست یافت که دارای جاده ای آسفالته و بعضاً خاکی می باشدکه فرصت مناسبی برای گردشگران نوروزی است.

فرماندار شهرستان لنده با دعوت از مسافران و گردشگران نوروزی به این شهرستان از آنان خواست تا با انتخاب شهرستان لنده به عنوان مقصد گردشگری خویش نسبت به حفظ و حراست از محیط زیست و این شهرستان کوشاباشند.

گفت وگو وعکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/۷۰۴۴

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *