آمادگی و همکاری ادارات برای مقابله با شیوع آنفلوانزای پرندگان در لنده

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لنده ضمن اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان در یکی از شهرستان های استان از آمادگی و همکاری ادارات برای مقابله با شیوع این بیماری در لنده خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، حسین محمدی رئیس شبکه شهرستان لنده در جلسه شورای بهداشت و امنیت غذایی این شهرستان ضمن اشاره به در سطح کشور گفت: آنفلوانزای پرندگان از طریق پرندگان مهاجر به کشور ورود پیداکرده و تا امروز ۱۷استان کشور به این بیماری آلوده و بیش از سه میلیون قطعه پرنده آلوده نیز معدوم شد.

وی افزود: این بیماری از ۲ماه پیش وارد کشور شده است وعلی رغم تاکیدات سازمان دامپزشکی کشور متاسفانه همکاری چندانی با این سازمان نشده است تا این بیماری به سرعت ۱۷استان کشور را آلوده کرد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لنده تصریح کرد: انتقال بیماری آنفلوانزای پرندگان از طریق مرغ فروشی های زنده از استان چهارمحال بختیاری به روستای بنه زرد در شهرستان دنا صورت گرفت که هم اکنون تا شعاع یک کیلومتری این روستا تمام مرغ های روستا نشینان به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری با حضور اکیپ دامپزشکی معدوم شدند.

وی تاکیدکرد: فروش و توزیع هرگونه در سطح شهرستان لنده تا اطلاع ثانوی ممنوع بوده و از دادستان و مقام محترم قضایی تقاضا داریم به دلیل اهمیت مسئله با توزیع کنندگان برخورد قاطع شود.

 محمدی اظهارکرد: بیشترین تهدیدات برای شیوع این بیماری از طریق شهرستان کهگیلویه به لنده است که تمهیدات لازم برای جلوگیری از فروش مرغ زنده از کهگیلویه به لنده باید گرفته شود.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان لنده از دهیاران، اعضای شورای های اسلامی و مردم خواست تا در صورت مشاهده مرگ مرغ، بوقلمون و انواع پرندگان در محیط اطراف و سطح روستا فوراً با اداره دامپزشکی شهرستان لنده و یا فرمانداری و بخشداری ها تماس بگیرند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/۴۱۲۰

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *