آمار ۹۷ درصد ساخت و ساز غیرمجاز در یاسوج فرافکنی است/راه و شهرسازی مستندات خود را ارائه کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ارائه آمار ۹۷ درصدی ساخت و ساز غیرمجاز در یاسوج فرافکنی است، گفت: اداره‌کل راه و شهرسازی مستندات خود در این زمینه را ارائه کند

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، نشست شورای فنی ظهر امروز با حضور فرمانداران و شهرداران ۸ شهرستان‌ استان و به ریاست سید موسی خادمی برگزار شد.

در این نشست کلیپی از وضعیت ساخت و ساز غیرمجاز ساختمان در شهر یاسوج و اینکه ۹۷ درصد ساخت و سازها در این شهر غیرمجاز است و یاسوج از این حیث رتبه اول در کشور را دارد توسط معاونت مسکن نمایش داده شد.

در ادامه سید موسی خادمی استاندار به مطالب ارائه شده در این کلیپ واکنش نشان داد و با بیان اینکه گاهی کسانی که خود متولی هستند مدعی می‌شوند، گفت: این یک نوع فرافکنی است.

بیان کرد: اینکه گفته می‌شود ۹۷ درصد ساخت و سازهای یاسوج غیرمجاز است و این شهر رتبه اول ساخت و ساز غیرمجاز در کشور را دارد باید اثبات شود.

وی با اشاره به اینکه نباید بدون دلیل و مستند آبروی مردم و مسوولی برده شود، گفت: نظام مهندسی در این خصوص از مردم پول می‌گیرد بنابراین باید نظارت لازم بر ساخت و سازها را داشته باشد.

مقام ارشد اجرایی تصریح کرد: اگر آمار ۹۷ درصد ساخت و ساز خلاف در شهر یاسوج صحیح باشد پس نظام مهندسی ساختمان باید تعطیل شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: آمار ۹۷ درصدی ساخت و ساز خلاف و غیرمجاز به لحاظ علمی درست نیست و راه و شهرسازی مستندات خود در این زمینه را ارائه کند و اگر مستندات دقیق بود این موضوع را می‌پذیرم.

خادمی در ادامه سخنان خود خواستار تشکیل کمیته‌ای به منظور نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز در شهر یاسوج شد و گفت: این کمیته با حضور شهرداری، نظام مهندسی، راه و شهرسازی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دادگستری تشکیل و نظارت بر ساخت و سازها به صورت جدی پیگیری شود.

وی با بیان اینکه ساخت و سازها مطابق با نقشه‌های طراحی شده اجرا شود، گفت: در غیر اینصورت به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شود.

استاندار بیان کرد: اگر با چند مورد ساخت و ساز غیرمجاز برخورد کنیم دیگر شاهد ساخت و سازهای غیرمجاز و خلاف در سطح استان نخواهیم بود.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این موضوعات شایسته و زیبنده استان نیست، گفت: به عنوان استاندار استان وقت بیشتری را بر روی این موضوع می‌گذارم و پای کار هستم.

خادمی تصریح کرد: ساخت و ساز غیرمجاز در شهر یاسوج مشکل جدی است اما با همکاری شهرداری، نظام مهندسی و سایر دستگاه‌ها قابل رفع است.

منبع فارس/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *