آگاهی شهروندان یاسوجی از وظایف شهرداری ها اندک است

مدیرحقوقی شهرداری یاسوج گفت : آگاهی شهروندان یاسوجی از وظایف شهرداری ها اندک بوده و نیازمند ارتقاء است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، هدایت راد روز یکشنبه در جمع کارشناسان حقوق افزود: آگاهی شهروندان از وظایف شهرداریها به کاهش پرونده های حقوقی در حوزه شهری می انجامد .

وی اظهار داشت: معتقدیم اگر شهروندان با مسایل حقوقی حوزه شهری آشنا شوند بسیاری از مشکلات حوزه حقوقی مرتفع خواهد شد.

مدیرحقوقی شهرداری یاسوج تاکید کرد: اگر شهروندان به حقوق خود وشهرداری آگاهی داشته باشند وتوقعات آنان درچارچوب قانونی باشد سرعت خدمات رسانی بیشتروبهتر خواهد شد.

راد تصریح کرد: افزایش آگاهی و ارایه آموزش شهروندی یک اصل است که باید به صورت مداوم انجام گیرد .

مدیرحقوقی شهرداری یاسوج با بیان اینکه فلسفه وجودی شهرداری تحقق حقوق شهروندی است گفت: شهروندان باید با قوانین ومقررات شهرداری آشنا شوند تا انتظارات منطقی وقانونی از نهاد مردمی شهرداری داشته باشند .

وی افزود: گاهی مشاهده می شوند شهروندان انتظاراتی از شهرداری داشته که با قانون منافات داشته است.

راد گفت: شهرداری وشهروندان نسبت به بکدیگر وظایف وحقوق متقابلی دارند و شهرداری باید تلاش نماید تا آسایش را برای شهروندان فراهم نماید .

وی ادامه داد: در مقابل شهروندان نیز به وظایف خود در برابر شهرداری پایبند بوده وبا همفکری وهمیاری ومشارکت در جهت نیل به اهداف کلان خود گام بردارند.

وی افزود: منشاء تشکیل پرونده ها در شهرداری نا آگاهی از موضوعات مربوطه و تبعات آن بوده وباید با دور اندیشی ، دقت وحساسیت بیش از پیش در حل پرونده ها گام برداشته تا باعث بروز ایجاد مشکلات ومسایل جدیدی نباشیم.

راد تاکید کرد: اعمال قانون و مقررات، دفاع از حقوق شهرداری در رابطه با دعاوی ، رفع مشکلات حقوقی ، تنظیم دادخواست شکواییه کیفری ، اظهار نامه و اخطاریه از جمله محورهای فعالیت حقوقی در مجموعه شهرداری به شمار می رود.
 
انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *