آیا رئیس بیمارستان یاسوج با عزیزان خود نیز چنین می‌کند؟

چندی پیش در رسانه ها خبر از افتتاح تخت های مراقبت های ویژه دادند مسئولین دانشگاه علوم پزشکی نیز در اقدامی هماهنگ و نمادین با سراسر کشور بر این اخبار مهر تایید زدند، خوشحال و خرسندیم که برکت خدمات نظام اسلامی و دولت کریمه عزیزانمان با امکانات و خدمات بیشتری در استان درمان میشوند و آنچه از مسئولین عرصه سلامت انتظار داریم تلاش در جهت ارتقا کمی و کیفی این خدمات و فراهم آوری شرایطی است که از اینگونه تجهیزات استفاده بهینه تری کرد ونیک میدانیم صرف فراهم آوری امکانات و تجهیزات منجر به ارائه خدمات مطلوب به بیماران نمی شود، و در این میان می بایست به مقوله نیروی انسانی کارامد و فعال نیز توجه کرد.

با خبر شدیم که متاسفانه یکی دیگر از هم استانی‌های عزیز «آقای م ج» در تاریخ ۹۵/۷/۱ در بخش مراقبت های ویژه «ICU» بیمارستان امام سجاد«ع»یاسوج در اثر بی تدبیری مسئولین دار فانی را وداع گفته است هر چند بر این نکته واقفیم که بخش مراقبت های ویژه مختص بیماران بدحال و با شرایط خاص است و انتظار بهبودی همه بیماران را نداریم، لیکن آنچه در این میان مایه تاسف و تاثر است بی تفاوتی مسئولین بیمارستان نسبت به آن چیزی است که ما حق بیمار و کرامت انسانی می دانیم ، به نقل از پرسنل بخش ICU مطلع شدیم که بخش فوق الذکر در آن تاریخ فاقد پزشک مقیم بوده و علیرغم وخامت حال بیمار و تماسهای متعدد کادر پرستاری و سوپروایزر کشیک مبنی بر لزوم حضور پزشک،  پزشک یکی دیگر از بخشها بر تاخیر فراوان بر بالین بیمار حاضر گردیده که نتیجه ای جز فوت بیمار بهمراه نداشته است.
حال آنچه در این میان رخ می نماید و جای تعجب و البته تاسف دارد اینست که علیرغم کمبود پزشک در بیمارستان امام سجاد «ع» یاسوج و نیاز شدید بیمارستان به جذب پزشک جهت تکمیل کادر درمان اطلاع یافتیم ریاست بیمارستان در اقدامی تامل برانگیز! به پزشکان قراردادی بخش های مراقبت های ویژه بزرگسالان و نوزادن اعلام نموده اند که بیمارستان نیازی به ایشان ندارد و قرارداد کاری پزشکان بصورت یکطرفه لغو خواهد شد، پزشکان نیز می گویند با و جود اینکه بیمارستان مطالبات ۹ ماه گذشته ایشان را پرداخت ننموده است به کرات توسط رئیس بیمارستان تهدید به لغو قرارداد یکطرفه شده اند.

حال با صرف نظر از اختیارات رئیس محترم بیمارستان و قوانین و مقررات حقوقی آیا این نوع نگرش ریاست بیمارستان و عدم تلاش ایشان در جهت جذب کادر درمانی مصداق بارز بی توجهی به حقوق بیماران و بی تدبیری در دولت تدبیر و امید نیست؟
و آیا اگر خدای ناکرده یکی از خویشاوندان ریاست بیمارستان در بخش های ویژه بستری شود آیا آقای دکتر در حق عزیزان خود نیز چنین می کند؟. منبع/ کبنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *