آینده سازان لنده ای در قلب مدرسه ای محروم + تصاویر

شاید گفتن حقایق تلخ محرومیت ها برای پریسا دختر کلاس پنجم ابتدایی مدرسه دشت ناصری کمی دشوار باشد ولی حقایق تلخ محرومیت های این خطه آن چنان هویدا است که زبان پریسا هم از بیان آنان قاصر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، محرومیت برخی از روستاهای استان کهگیلویه وبویراحمد آن چنان زیاد است که گاهی انسان از دیدن این همه استعداد در اوج این همه محرومیت ها به تفکر رفته و نمی داند این متغیرها را چگونه ارزیابی کند.

در حاشیه دارا کریمی نژاد سرپرست فرمانداری شهرستان لنده به روستاهای بخش موگرمون به خصوص دشت ناصری با حضور در تنها مدرسه این روستا دانش آموزان از کمبودها لب سخن گشوده تا بلکه چاره ای برای رفع مشکلات و عمق محرومیت های این روستا و تنها مدرسه روستا شود.

پریسا قمبرزاده تنها دانش آموز دختر مدرسه ابتدایی روستای دشت ناصری است که به همراه چهار دانش آموز پسر این مدرسه که در پایه های دوم، سوم هستند مشغول به تحصیل در کنار معلمی هستند که ۲۸سال سابقه تدریس در آموزش وپرورش را دارد.

پریسا در حضور مسئولان از انتقاد نترسید و شجاعانه به بیان مشکلات مدرسه پرداخت و از کمبودهای تاریخی و عمق محرومیت ها گفت.

گویی پریسا دل پری از عدم رسیدگی در رفع مشکلات به خصوص کمبودامکانات آموزشی در مدرسه داشت از نبود آزمایشگاه، زمین مناسب برای بازی، سرویس بهداشتی و هزاران مشکل در مدرسه و روستا گلایه داشت.

پریسا و سایر همکلاسی های خود ما را به قسمت های مختلف مدرسه بدون دیوارحیاط برد تا مشکلات را به زبان تصویر برای مخاطبان بیان کند تا بلکه خیری از مسئولان و خیرین مدرسه ساز عاید تنها مدرسه روستایشان شود.

یکی از دانش آموزان با دست به محل خرمن گندمزار روستا که تنها زمین سنگلاخی بازی فوتبال آنان بود اشاره کرد و گفت: بارها لباسها و دست وپاهایمان در تنها زمین فوتبال مدرسه هم پاره و هم به شدت خراشیده شد.

پریسا و هم کلاسی هایش از مشکلات جاده ای در زمستان و تابستان نیز گلایه داشتند و گویی حرف های پدران و مادران نشان را تکرار می کردند.

دانش آموزان روستا از مشکلات می گفتند و از مسئولان تقاضای رسیدگی داشتند تا بلکه آنان نیز بتوانند در محیطی آرام و به دور از دغدغه تحصیل کنند تا بتوانند سهام دار آینده کشورشان باشند.

به هرحال پریسا و پریساهای مناطق محروم شاید با زبان کوچک خود حق مطلب را در بیان هاو روستاهای خود بیان نکرده باشند ولی مشت نمونه خروار است و این محرومیت ها متعلق به این روستابه تنهایی نیست و امیدواریم جاده این روستا و سایر روستاها نیز هرچه سریعتر آسفالت شود تا گوشه ای از دغدغه های پریسا و ساکنین روستا کم شود.

در پایان نیز عیدی صادقی تنها معلم باسابقه ۲۸سال تدریس در روستا به تشریح مشکلات مدرسه برای سرپرست فرمانداری پرداخت.

روستای دشت ناصری از توابع بخش موگرمون در فاصله ۱۵کیلومتری شهرستان لنده می باشد که دارای ۱۵ خانوار است.

تصاویر تکمیلی: 

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م/۲۰۰ 

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *