آیین کلنگ زنی طرح های تامین و انتقال آب به اراضی دشت مور گچساران و خان احمد باشت

با افتتاح طرح بی نظیر تامین و انتقال آب به اراضی حاصلخیز دشت مور در زمان اجراء ۱۲۰ نفر و در زمان بهره برداری ۷۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت …

مدیرعامل آب منطقه ای استان در گفتگو با کبنانیوز اظهار داشت: آیین کلنگ زنی طرح عظیم تامین و انتقال آب از سد مخزنی کوثر  به اراضی حاصلخیز و مستعد دشت مور( روستاهای انجیرسیاه و آب توت) فردا با حضور مقامات کشوری، استانی، شهرستانی راس ساعت ۱۴ برگزار می شود.

علی داوودی مهر افزود: با اجرای این طرح ۱۵۰۰ هکتار از اراضی دشت مور و باغات روستای آب توت آبیاری و اعتبار لازم این طرح در هنگام بهره برداری ۱۵ میلیارد تومان و مدت اجرای پروژه در صورت تامین اعتبار به موقع کمتر از ۲ سال می باشد.

داوودی مهر بیان کرد: با افتتاح طرح بی نظیر تامین و انتقال آب به اراضی حاصلخیز دشت مور در زمان اجراء ۱۲۰ نفر و در زمان بهره برداری ۷۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

در ادامه رئیس اداره منابع آب شهرستان های گچساران و باشت به کبنانیوز گفت: آیین کلنگ زنی فاز دوم تامین و انتقال آب به دشت خان احمد و علی آباد باشت روز جمعه ساعت۱۳/۳۰ با حضور مقامات کشوری استانی و شهرستانی برگزار می شود.

عارف بهگام افزود: این طرح ها با پیگیری های مستمرنماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت و مسئولان استانی و شهرستانی برای اخذ تخصیص آب و تامین مالی دو پروژه عظیم تامین و انتقال آب به اراضی دشت مورگچساران و خان احمد باشت آغاز می شود.

بهگام عنوان کرد: اعتبار پروژه تامین و انتقال آب به اراضی خان احمد ۱۰۰ میلیارد تومان و مدت زمان اجراء آن ۲/۵ سال و ۳۱۰۰هکتار از اراضی این دشت زیر کشت خواهد رفت.

رئیس اداره منابع آب شهرستان های گچساران و باشت خاطر نشان کرد: با با بهره برداری از این دو پروژه عظیم، قطعا شاهد توسعه اقتصادی، اشتغالزایی پایدار، مهاجرت معکوس در دو شهرستان گچساران و باشت خواهیم بود.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *