ابتکارجالب جوان ۲۷ یاسوجی در منزل مسکونی/ تبدیل خانه به گلخانه/ تولید گُل برای درآمد زایی + تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، خالق زیبایی ها عجب آفرینش گر توانایی است که  هر چیزی را با ساختمانی خاص ،خلق کرده است؛ آفریدگار،چنان را ظریف و زیبا آفریده که دوست داری ساعت ها به تماشای این گیاه زیبا بنشینی و غرق در این همه زیبایی شوی. موجودی زنده است که شادی و آرامش را هدیه می دهد.با نگاه کردن به این موجود لطیف وجودآدمی پراز حس تازگی می شود. 

تبدیل خانه به گلخانه

یک جوان ۲۷ ساله یاسوجی طی اقدامی جالب از کمترین امکانات و تجهیزات منزل مسکونی خود را تبدیل به یک گلخانه زیبا کرده است؛ باورود به این خانه حال و هوای دیگری به سراغت می آید گویی به باغی پراز گل و ناشناخته ها قدم گذاشته ای، زیبایی های درون این خانه ی پرگل خیره کننده است.

بوی گل های گوناگون و معطر درفضا علاقه مندان را منقلب می کند و حال و هوایی تازه ای به روح آنها می بخشد.

این جوان یاسوجی در این مکان برای گل ها از بخاری استفاده می کند و حیاط این خانه با سرپوشی پلاستیکی پوشانده شده است؛زمانی که درحیاط روبه خانه می ایستی گلدان های گلی مشاهده می شود که زیر سقف به وسیله حلقه های پلاستیکی آویزان شده اند.

دیوار اتاق های این خانه با کاه پوشانده شده است و درون این اتاق ها، تخته های آویزان به سقف دیده می شودکه کاکتوس های کوچک متفاوت برروی آن جای گرفته اند و به آرامی روند رشد خود را طی می کنند.

در آمدزایی از طریق فروش گُل

جوان یاسوجی درحالی که یکی یکی به گلدان ها سر می زد و به آن ها رسیدگی می کردگفت: با وجود انتظار زیاد برای رشد یک گل می توان گفت در آمد حاصل از گل خیلی کم است اما می توان به عنوان یک طرح درامد زا در بلند مدت بر روی آن سرمایه گذاری کرد.

وی افزود: به دلیل آرامشی که گل ها به من می دهند، به سراغ این حرفه آمدم و آن را به صورت تجربی آموختم.

میثم ۲۷ ساله به خبرنگار ما گفت: هرگل شیوه مراقبتی خاصی را می طلبد مثلا یک نمونه گل وجود داردکه یک روز درمیان به آب نیاز دارد ولی گل دیگری به هفته ای یکبار آب خوردن اکتفا می کند.

این تولید کننده در آخر به کاکتوس و گیاه حشره خوار اشاره کرد و گفت: کاکتوس می تواند اشعه های مضرمانند اشعه های گوشی همراه و غیره را دفع کند و گل حشره خوار نیز حشراتی که بر روی این گل بنشیند را طعمه ی خود می کند، پس گل ها فواید فراوانی دارند .

تصاویر تکمیلی: 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

منبع:

انتهای پیام /۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *