اتمام حجت معاون استاندار با مدیران و دستگاه های مرتبط در ایام نوروز

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ایام نوروز و خدمات رسانی مطلوب به مسافران و گردشگران تذکرات لازم را داد و اتمام حجت کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان،  پژمان رییس ستاد خدمات سفر کهگیلویه وبویراحمد در کارگروه گردشگری و ستاد هماهنگی خدمات سفر کهگیلویه وبویراحمد که پیش از ظهر امروز با حضور معاونت عمرانی استاندار ، مدیران کل دستگاه های اجرایی، فرمانداران شهرستان های استان و اصحاب رسانه برگزار شد افزود: جلسات خدمات سفر امسال زوتر از سال های گذشته تشکیل شده است و اخرین جلسه ستاد گردشگری است اما تعطیلی در کار این جلسه نیست و ممکن است هر لحظه جلسه ای اضطراری تشکیل شود.

وی بیان کرد: این یک کار گروهی و تیمی است که در سال های گذشته موفق بودیم امسال نیز با همکاری همه دستگاه ها موفق خواهیم بود و امیدوار هستم که بالاترین استفاده را از این ظرفیت ها داشته باشیم.

نیک اقبالی عنوان کرد: استان نسبت به سال های گذشته شناخته تر شده است و هر ساله تعداد گرشگرانی که به استان سفر می کنند بیشتر از سال های گذشته است پس نیاز به همکاری بیشتری نیز دارد مناطق گرمسیری استان به دلیل آبو هوا و طبیعت زیبایی که دارد گردشگران زیادی را جذب می کند.

رییس ستاد خدمات سفر کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: در طول ایام نوروز ممکن است بارنگی داشته باشیم پس نیاز است که ستاد خدمات سفر استان و مسئولان همکاری کنند که در ایام بارندگی مسافری زیر باران نماند تدابیر و تصمیمات لازم را بگیرند و برای چنین روزهایی بر نامه ریزی داشته باشند.

وی افزود: استان امن ترین استان در سطح کشور است و برای تداوم این امنیت در ایام نوروز نیز نیروی انتظامی و پلیس راه برنامه های خوبی دارند که این امنیت همچنان برقرار باشد.

نیک اقبالی با بیان اینکه در ایام نوروز مهمترین مسئله بحث بهداشت و مواد غذایی مسافران است، گفت: با توجه به آنفولانزای فوق حاد پرندگان مسئولان زیربط از جمله بهداشت استان به طور ویژه نظارت داشته باشند و پیگیری کنند که محصول غیر بهداشتی عرضه نشود.

آمادگی مدیران استانی

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همه مدیران و مدیران کل استان در دسترس باشند و هر موقع لازم باشد جلسه ای تشکیل شود بتوانند شرکت کنند طوری نباشد که مثل سال های گذشته مدیری برای کار ضروری لازم بود اما دسترس نبود.

توقف عملیات راه سازی و حفاری

رییس ستاد خدمات سفر کهگیلویه وبویراحمد  افزود: همه عملیات های راه سازی در سطح شهر متوقف شود و هیچ گونه حفاری از ۲۵ اسفند دیگر نباشد که مشکلی را برای مسارفان و گردشگران ایجاد کند.اگر قرار است تغییراتی در سطح راه ها انجام شود فعلا انجام نشود و اگر هم ضروری است با احتیاط کامل و هشدارهای لازم باشد. تا حد امکان از مسیرهای جایگزین استفاده نکنند چرا که مردم اشنایی ندارند و ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند.

نیک اقبالی با اشاره به ضرورت  فعال بودن همه خودپردازها در سطح استان گفت: امسال نسبت به سال گذشته از نظر امکانات امداد و نجات وضعیت بهتری داریم از جمله اینکه در سال گذشته یک بالگرد داشتیم اما امسال دو بالگرد یکی هلال احمر و دیگری بالگرد اورژانس را در دست داریم.

وی به خوش رفتاری و خوش برخورد بودم با مسافران و گردشگران  نوروزی در استان اشاره کرد و  گفت: همه مدیران و دستگاه ها سفیران خط مقدم و تبادل فرهنگی در مهمان نوازی هستند پس اولین برخودر با مسافران بسیار مهم است به گونه ای شایسته و خوب باشد که تا سال ها این فرهنگ و برخودر در ذهن مسافر بماند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان نیز در این جلسه مصوبات جلسات قبل را ارایه داد و گفت: هر شهرستان کمیته های لازم را برای رفاه مسافران و گردشگران تشکیل داده است و هر کمیته وظایف خود را انجام می دهد.

وی بیان کرد: امسال همه مشکلات بر طرف شده است و امیدوار هستیم که همه مسافران با خاطره ای خوب از استان خارج شوند.

انتهای پیام/

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *