اجازه نمی دهیم کسی از حواشی برنامه های فرهنگی بهره برداری کند/کتاب جامعه ایثارگری بهمئی به چاپ می رسد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم توجه به نیازهای ثانویه جامعه با حفظ مبانی دینی، گفت: اجرای برنامه های فرهنگی ، تولیدات بومی در اولویت ماست و اجازه نمی دهیم کسی از حواشی برنامه های فرهنگی بهره برداری کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بمناسبت آغاز سال نو با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گفت و گو کردند.

رضا پور در این دیدار با تبریک عید باستانی نوروز، گفت:جامعه ما مانند هر جامعه دیگر یک سری نیاز دارد و یک سری آسیب، هر چند نیازهای فرهنگی جزو نیازهای ثانویه جامعه می باشند و در صورت برآروده نشدن آنها کسی نمی میرد، اما فضای شادی و نشاط از جامعه برچیده می سود.

وی خاطرنشان کرد:ما سعی می کنیم با برگزاری برنامه های فرهنگی و بومی و با حفظ مبانی و ارزشهای دینی در جامعه، فضای شادی و نقاط را به جامعه برگردانیم.

دهبانی پور  با بیان اینکه مردم  استان ما همه شیعه و مسلمان می باشند، گفت: مردم ما مردمی هستند که در عاشورا ، راهپیمایی ۲۲ بهمن و دیگر مراسمات ملی و دینی با شور نشاط شرکت می کنند و همین مردم خواهر و برادر در مراسمات بومی و فرهنگی هم شرکت می نمایند.

دهبانی پور در ادامه گفت: ما سعی می کنیم با حفظ هویت دینی و دغدغه های مردم، محیط شادی را برای مردم فراهم کنیم و نمی گذاریم  حاشیه های ایجاد شود که کسی از آن بهره برداری کند.

وی افزود : به عنوان نمونه در برنامه جشن عیدانه بهمئی از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به یک قاری قرآن یک قلم قرآنی و بسته کمک آموزشی اهدا شد تا به مردم این پیام را برسانیم که ما هم دغدغه داریم.

دهبانی پور افزود: در کشوری مانند بوسی هرزگویین برای ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه جشن های شادی یک ماهه دارند ؛گاهی جمعی با تلاوت قرآن به نشاط می رسند که نیازی به کف زدن هم نیست اما ما باید برای تمامی سلایق برنامه ریزی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما با اعتقاداتی تعریف شده و یک بافت سنتی در کنار هم زندگی می کنند و بیشتر سعی می کنیم که در برنامه های فرهنگی از تولیدات بومی بهره بگیریم و بنده معتقدم اگر چند خواننده مطرح در استان داشته باشیم، ضرورتی ندارد خواننده از خارج از استان دعوت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ما به تعامل نیازمندیم و برنامه های مشترکی برای سلایق مختلف جامعه داریم که باید کاری کنیم بخشهای دیگر جامعه هم به ما اعتماد کنند و در برنامه های فرهنگی ما شرکت کنند.

دهبانی پور از ناحیه مقاومت بسیج بهمئی که تعامل خوبی با اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان دارد، تقدیر کرد و گفت: ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با قرار دادن مکان مناسب جهت راه اندازی نمایشگاه بزرگ کتاب در اسفند ماه کمک بزرگی به ما کرد که در آینده سعی می کنیم این تعامل در قالب اجرای برنامه های فرهنگی مشترک بیشتر شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در نظر داریم مستندات زندگی جامعه ایثارگری بهمئی را در قالب یک کتاب مصور به چاپ برسانیم که در این زمینه نیازمند همکاری همه نهادهای فرهنگی به خصوص بسیج هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در این دیدار با تقدیر از حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر فرماندهی بسیج شهرستان، خطاب به دهبانی پور گفت: ما جنابعالی را درد آشنای مردم منطقه می دانیم و با تعامل سازنده ای که با نهاد فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان و استان داریم همیشه در اجرای برنامه های فرهنگی پشتمان به شما گرم است.

سرهنگ سید روح الله شاهینی گفت:از کلیه تلاشها و زحمات مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی در راستای تحقق دغدغه های فرهنگی در منطقه تقدیر می کنیم.

وی افزود: مردم شهرستان بهمئی در دفاع مقدس با تقدیم بیش از ۱۲۰ شهید و اعزام  1800رزمنده به جبهه دین خود را به انقلاب ادا کردند و در حال حاضر هم این منطقه ۸۰مدافع حرم دارد که خود نشان از  انقلابی بودن مردم بهمئی است.

شاهینی در پایان گفت: در راستای اجرای برنامه های فرهنگی دفاع مقدس و استفاده از ظرفیت ایثارگران شهرستان آماده همکاری با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم.

منبع:سایت خبری آوای ماغر

انتهای پیام/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *