اختتامیه جشنواره مشک و ملار با حضور چهره های سیاسی کهگیلویه و بویراحمد+تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، این مسابقات از ۲۰اسفندماه سال گذشته در ۲ بخش فرهنگی و ورزشی با همکاری دفتر نماینده مردم و باشت درمجلس، دهیاری‌ها، خانه هنرمندان و اداره فرهنگ وارشاد در رشته‌های مختلف ورزشی محلی در هر چهار دهستان بویراحمد گرمسیر، لیشتر، بی‌بی حکیمه و امامزاده جعفر در ۱۷ رشته آغاز شده بود.

در این ، مسابقات بومی محلی در چهار گروه و با شرکت ۳۱ روستا در ۸ رشته برگزار شدکه  انجام مسابقات در رشته‌های الختر، چوگو، والیبال، فوتسال، گرنا، طناب کشی، آشپزی، موسیقی محلی و نواهای سنتی از بخش‌های مهم بازی‌های بومی و محلی درگچساران بود. 

به گفته کارشناسان ۳۰ نوع بازی محلی در مناطق روستایی و عشایری گچساران از روزگاران کهن به یادگار مانده که برخی از این بازی‌ها در حال است. یه قل دو قل، طناب کشی، الختر، اسب سواری، تیراندازی، چهارکوس، هفت سنگ، چوکلی و گرنا دوال از مهمترین بازی‌های سنتی در گچساران است،این شهرستان دارای ۱۲۲ روستا و ۱۶ هزار و ۹۴۳ خانوار جمعیت روستایی است. 

یکی از نکات بارز جشنواره حضور پرتعداد چهره‌های استان و کاندیداهای انتخابات پنجمین دوره شورای شهر گچساران بود که در نوع خود جالب توجه بود.

گفتنی است اختتامیه دومین دوره بازی های بومی محلی مشک و ملار با حضور غلامرضا و جمعی از مسئولین استانی و محلی  در روستای سرآب ننیز گچساران به کار خود پایان داد.

 

 
انتهای پیام/۷۰۴۴

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *