اختتامیه مسابقات قرآن و عترت پسران در بهمئی (+تصاویر)

اختتامیه مسابقات قرآن و عترت بخش پسران استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان بهمئی برگزار شد. …

خبر رسان؛

بخش پسران استان در شهرستان برگزار شد.
سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن-عترت ونماز دانش آموزان پسر کهگیلویه وبویراحمد با تجلیل از برگزیدگان در بهمئی پایان یافت.
«صادق جریده مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی» در این آئین با اشاره به برگزاری سی و پنجمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز در شهر  لیکک مرکز شهرستان بهمئی گفت: در این دوره از مسابقات  دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی با هم رقابت کردند.
«جریده» گفت: در این مسابقات هزار و۹۲دانش آموز پسر از ۱۳منطقه و شهرستان استان در رشته های حفظ، تفسیر،قرائت قرآن کریم،نهج البلاغه،صحیفه سجادیه، احکام، اذان، مداحی، انشاء نماز، نماز و مفاهیم قرآنی به مدت ۳ روز به رقابت پرداختند.
«مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهمئی»  با بیان اینکه در هر رشته ۲۴۰ نفر رتبه های اول تا سوم را کسب کردند و ۸۴ دانش آموزان برگزیده پس از شرکت در کلاس‌های تقویتی در ۱۴رشته انتخاب و به مرحله کشوری اعزام می شوند گفت: دانش آموزان شرکت کننده در این مسابقات در محافل انس با قرآن، برنامه های اردویی وزیارتی شرکت و با جاذبه های دیدنی شهرستان بهمئی آشنا شدند.
«جریده» با اشاره به اینکه از ۲۲ اسفند این مسابقات برای ۱۱۰۴دانش آموز دختر در۱۲رشته به میزبانی شهرستان بهمئی آغاز می شود گفت: این مسابقات با هدف ایجاد فضای قرآنی و ترویج فرهنگ قرآن-عترت و نماز هر سال در یک شهرستان برگزار می شود.
«علی اکبر فرهنگی نسب فرماندار بهمئی» هم گفت: با توجه به فناوریهای جدید دشمن در بعد فرهنگی در اندیشه پیروزی در جنگ نرم بویژه با هدف نوجوانان وجوانان است وبهترین روش مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان ترویج آموزه های قرآنی وعمل به آنها است.
گفتنی است مسابقات قرانی ویژه دختران شهرستان بهمئی  از روز یکشنبه ۲۲ اسفند در شهر لیکک آغاز خواهد شد.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *