اشتغالزایی ۱۲۰نفره مزارع پرورش ماهی در شهرستان لنده/ صادرات ماهی از لنده به سراسر کشور

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: مزارع پرورش ماهی موگرمون لنده از جمله بهترین واحد های تولیدی در این شهرستان هستند که برای ۲۰نفر به طور مستقیم و۱۰۰نفر به طور غیر مستقیم شغل ایجاد کرده و ماهی قزل آلای خود را که با کیفیت ترین ماهی در سطح استان است را صادر می کنند.

مختار مشهدی زاده مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنده در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده با اشاره به سال ، اقدام و عمل گفت: در سالی که مزین شده است به نام ، اقدام و عمل، جهاد کشاورزی شهرستان لنده توانسته است اقدامات عملی خوبی در راستای اجرای طرح های کشاورزی در این شهرستان به ثمر برساند.

وی افزود: اجرای طرح های مختلف کشاورزی، تولیدی و باغی وزراعی باعث شده است عملکرد حمایتی مسئولان استانی نیز دوچندان شود.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان لنده تصریح کرد: اینجا طرح های مختلف به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه کشاورزی، دامی و باغی باعث شده است مایحتاج برخی از خانواده های این شهرستان تامین شود.

وی ضمن اشاره به فعالیت سه باب مزرعه پرورش ماهی در منطقه موگرمون تاکیدکرد: از سال ۱۳۸۰ تاکنون سه واحد تولیدی مزرعه پرورش ماهی با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰تن در منطقه موگرمون مشغول فعالیت هستند که زمینه اشتغال ۲۰نفر به طور مستقیم و بیش از ۱۰۰نفر به طور غیرمستقیم را ایجاد کرده است.

مشهدی زاده اظهارکرد: کیفیت و بهره مندی از آبی زلال و گوارا باعث شده است محصول ماهی قزل آلای موگرمون به استان های تهران، یزد، قم، اهواز، یاسوج، کرمان و شیراز صادر گردد و نیاز مردم شهرستان لنده و شهرستان های همجوار را نیز تامین کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده تصریح کرد: در ادامه این کیفیت محصول امسال نیز یکی از سه مزرعه تولید ماهی موگرمون به عنوان بهترین تولید کننده نمونه استانی نیز معرفی شود و افتخاری برای شهرستان کسب کند.

وی اظهارکرد: امیدواریم با همکاری بخش خصوصی علاوه بر افزایش سطح تولیدی در زمینه کیفیت روز افزون تولید ماهی قزل آلا بتوانیم شاهد اشتغالزایی بیشتر جوانان این شهرستان باشیم.

انتهای پیام/م/۲۰۰

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *