اصل مصاحبه مدیرکل بازرسی استانداری استان پیرامون افرادی که در حصر هستند

آنچه در مصاحبه مومن نسب مدیرکل بازرسی استانداری استان کهگیلویه و بویراحمد و یک رسانه محلی گذشت.  محمود مومن نسب در گفت و گو با این پایگاه تحلیل و …

آنچه در مصاحبه مومن نسب مدیرکل بازرسی استانداری و یک رسانه محلی گذشت.

 محمود مومن نسب در گفت و گو با این پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی در پاسخ به سوال این خبرنگار مبنی بر اینکه افرادی که آشتی ملی را عنوان کردند چه کسانی بودند، گفت: من که اطلاعی ندارم این افراد چه کسانی هستند، اما ما حجت نهایی را فرمایشات رهبری می دانیم.

وی با اشاره به اینکه افرادی که بحث آشتی ملی را عنوان کردند در صحبت و گفتمان خود نیت منفی نداشتند اظهار کرد: ما باهم اختلافی نداریم و منظور از آشتی ملی یعنی ما در کنار همدیگر در راستای برنامه ها، آرمانها، اصول و ارزشهای نظام بیش از پیش گام برداریم و افرادی که فکر می کنند منظور از آشتی ملی جنگ و قهری بوده، اشتباه است.

مدیرکل بازرسی استانداری تصریح کرد: افراد و بزرگانی که این بحث را مطرح کردند با نیت خوشبینانه آن را عنوان کردند، چرا که لازم است در این مقطع و پیچ تاریخی بیشتر همدیگر را حمایت کنیم تا مخالفان از بیرون کشور افکار و ایده های ما و به خصوص نسل جوان را تحت تصرف قرار ندهد.

مومن نسب با توصیه به عدم  تاکید بیش از اندازه روی این مباحث، بیان کرد: نسل جوان ما به واسطه عدم اطلاعات کافی ممکن است تصور کنند ما در درون نظام با هم مشکل اساسی و تضاد داریم، که اینجوری نیست، بلکه ما اختلاف سلیقه داریم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه آیا شما فکر نمی کنید با عنوان بحث آشتی ملی دشمن از آن سوء استفاده می کند؟ که وی اینگونه جواب داد و افزود: دشمن روی هر گام، حرکت، رفتار، کردار و گفتار ما صحبت و بهانه دارد، ما باید تلاش کنیم بهانه ندهیم و این گونه مسائل به یک فرهنگ تبدیل نشود تا مردم فکر نکنند ما اختلافی داریم و آن اصلاح طلبی که این بحث را مطرح کرده با نیت خیر و خیر خواهانه و در راستای دفاع از ارزش های ملی و تحکیم وحدت صحبت کرده است.

این فعال اصلاح طلب در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه که مقام معظم رهبری فرموده است که مردم ما با سران فتنه ۸۸ و حصر قهر هستند، شما نظرتان چیست؟ که وی اینگونه جواب داد و تصریح کرد: بنده در مورد فتنه ۸۸ عامل و سران اصلی و موثر تأثیر گذار ۸۸ را نقشه و توطئه خارجی می دانم و تا زمانی که قانون اساسی جرم فردی را محرز و مشخص نکرده است، نمی توانم در مورد آن قضاوت کنم، البته، رهبری انقلاب تا به الان بصورت مصداقی در مورد فتنه ۸۸ از فردی نام نبرده است.

مومن نسب تصریح کرد: آنطور که شما می فرمایید که مقام معظم رهبری سران فتنه را افرادی که در حصر هستند نام برده است، اینطور نیست که رهبری نظام گفته باشد آقایان کروبی و میر حسین موسوی، رهبری فرمود من از فتنه گر بیزارم و همیشه منشا فتنه را عوامل خارجی برشمردند، و بنده هم از فتنه بیزارم، حالا شما به عنوان خبرنگار، بفرمایید فتنه گرچه کسانی هستند؟

وی ادامه داد: من یه انسان هستم نماز می خوانم، باید اخلاق داشته باشم و بالاخره باید یه حرفی بزنم که وجدانم قبول کند، الان در مورد این بحث نه قاضی هستم که اظهار نظر کنم و نه پرونده این افراد در حوزه کاری بنده تحت رسیدگی است که بخواهم نظری بدهم.

وی در پاسخ به این سوال که افراد در حصر چه کسانی هستند؟ افزود: به نظر بنده افراد حصر مد نظر شما افرادی مومن، مقید و وفادار به نظام بوده اند، و اکنون تا زمانی که محاکمه و حکمی بر علیه آنها صادر نشده، آنها را به عنوان افراد و شهروندان این جامعه می شناسم.

مومن نسب در پایان اضافه کرد: اگر مرجع قضایی صالح حکم بر علیه آنها صادر و با رعایت همه الزامات نظام و قانون اساسی جرم را اثبات کند، ما تابع فرامین مقام معظم رهبری هستیم، اما در عین حال مقام معظم رهبری تا به الان بصورت مصداقی در مورد افراد داخلی قضاوت و صحبت نکرده است.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *