اعتراض اعضای شورای «پاتاوه» به توزیع اعتبارات / ادامه حرف و حدیث‌ها در خصوص بیمارستان دنا

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دنا با حضور نماینده بویراحمد و دنا و نوروزی ریاست برنامه و بودجه استان در حالی برگزار شد که این جلسه با حواشی زیادی همراه بود، به طوری که دو عضو شورای شهر پاتاوه که به عنوان مهمان در این جلسه حضور داشتند نسبت به تقسیم اعتبارات سفر هیات دولت اعتراض کردند.
دلشادیان عضو شورای شهر پاتاوه با انتقاد از نحوی تقسیم بودجه های شهرستانی گفت: جای تعجب است که بخش پاتاوه با دارا بودن جمعیت ۷۰ درصدی شهرستان دنا آنچنان که شایسته و لازم بود هزینه ای تخصیص ندادند و یکی از این موارد بحث احداث بیمارستان بوده که با توجه به حجم تصادفات و جمعیت بالای بخش و از همه مهم تر محور مواصلاتی یاسوج اصفهان و پاتاوه دهدشت لازم است بیمارستان این بخش احداث شود.
دلشاد در ادامه گفت: متاسفانه هیچ پروژه خاصی در بخش پاتاوه در سفر هیئت دولت و هفته دولت افتتاح و کلنگ زنی نشد.
هجرتیان عضو دیگر شورای شهر پاتاوه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دنا خواستار اولویت بندی در تخصیص بودجه های شهرستان شد و بیان داشت دو طرح راه سازی در شهرستان دنا وجود دارد (محور یاسوج به اصفهان و پادنا به سی سخت) که باتوجه به تصادفاتی که در مسیری یاسوج اصفهان اتفاق می افتد اتمام و تخصیص هزینه برای این محور اولویت اصلی باشد ولی شاهدیم به محورهای پرداخته می شود که از لحاظ اولویت در رده های بعدی قرار دارند.
بهشتی فرماندار دنا گفت: در بحث برنامه ریزی برای شهرستان دنا یک بیمارستان تعریف شده ولی معلوم نیست در سی سخت احداث می شود یا پاتاوه.

بهشتی فرماندار شهرستان دنا در ادامه بیان کرد : ۲۴۵ میلیون تومان برای تکمیل مصلی شهر پاتاوه اختصاص داده شده است.
در ادامه این جلسه محمد آبدار شهردار شهر پاتاوه به جمع معترضین پیوست و اعتراض خود به نحو توزیع اعتبارات سفر هیات دولت را نشان داد.
آبدار افزود: که اعتراض ما نسبت به بحث هزینه های بود که در سفر هیات دولت تخصیص داده شده بود و در حال حاضر حذف شده اند
آبدار این چنین گفت که به طور مثال دو طرح در این سفر برآورد هزینه شده بود و استاندار هم در جریان اجرای آن بودند که امروز از لیست حذف شده اند: طرح جداسازی آب شرب و آب مصرفی فضای سبز که ۲و نیم میلیارد تومان هزینه در نظر گرفته شده بود و طرح کمربندی شهر پاتاوه که ۳ میلیارد تومان هزینه تخصیص داده شده بود که بصورت غیر منتظره ای در جلسه امروز حذف شدند
شهردار پاتاوه با بیان اینکه در تقسیم اعتبارات نگاه کارشناسی نبوده به طور مثال طرح ببمارستان پاتاوه از نیازهای اصلی بخش بزرگ پاتاوه و محور اصفهان یاسوج و دهدشت پاتاوه می باشد که متاسفانه به این موضوع توجه نشده است و با وجود نگاه های این چنینی همان این آمادگی را درایم که بخش محروم پاتاوه که از سه شهرستان استان بزرگتر است جز تقسیمات جغرافیای شهرستان لردگان استان چهار محال و بختیاری باشد.
در بخش توزیع اعتبارات شهرستانی توازن خوبی در شهرستان دنا صورت گرفته و اعتراض اعضای شورای شهر و شهرداری پاتاوه نسبت به توزیع اعتبارات سفر هیات دولت به شهرستان دنا بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *