افتتاح اولین پایگاه اورژانس هوایی کهگیلویه وبویراحمد/ افتتاح پایگاه هوایی در گچساران و باشت(+عکس)

اولین پایگاه اورژانس هوایی کهگیلویه وبویراحمد امروز همزمان با ۴ استان با حضور وزیر بهداشت، مسئولین وزراتی، روسای دانشگاه های شهر طبس، لار، الیگودرز و جهرم از طریق تله …

خبر رسان؛

 

اولین کهگیلویه وبویراحمد امروز همزمان با ۴ استان با حضور وزیر بهداشت، مسئولین وزراتی، روسای دانشگاه های شهر طبس، لار، الیگودرز و جهرم از طریق تله کنفرانس شد.

به گزارش خبر رسان، سرپرست دانشگاه در این مراسم گفت: به دلیل حجم بالای ترافیک جاده های استان، صعب العبور و کوهستانی بودن برخی نقاط و با توجه به اهمیت نجات جان مصدومان حوادث ترافیکی در حداقل زمان ممکن و امداد رسانی سریع در شرایط بحران احداث و راه اندازی در استان ضروری است.

دکتر اورنگ ایلامی با اشاره به اینکه مرکز اورژانس ۱۱۵ به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به مردم است، اظهار داشت: خوشبختانه پوشش فراگیر اورژانس های پیش بیمارستانی شهری و جاده ای سرعت عمل و تلاش مستمر کارکنان اورژانس ۱۱۵ در کاهش تلفات سوانح و تصادفات بسیار موثر بوده است.

وی با تاکید بر اهمیت استقرار اورژانس هوایی در استان، یادآور شد: نجات جان زن ۴۰ ساله میمندی، زن باردار ۳۰ساله طسوجی و فرد مصدومی که دچار آسیب نخاعی شده بود از جمله ماموریت های اورژانس هوایی طی چند روز گذشته است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه با بیان اینکه در دولت یازدهم خدمات ارزنده ای در اورژانس ۱۱۵ استان صورت گرفته خاطر نشان کرد: ۶۰ دستگاه آمبولانس پیش بیمارستانی در در حال ارائه خدمت به مردم هستند که از این تعداد ۴۲ دستگاه در دولت یازدهم به ناوگان اورژانس ۱۱۵ استان اضافه شده است.

دکتر ایلامی ادامه داد: همچنین ۳۹ پایگاه جاده ای، شهری و هوایی در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۱ پایگاه در دولت تدبیر و امید افتتاح شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان در ادامه اظهار امیدواری کرد و گفت: پیش بینی می شود پایگاه دوم اورژانس هوایی مناطق گرمسیری استان در ابتدای سال آینده راه اندازی شود.

دکتر ایلامی در پایان خاطر نشان کرد: با استقرار این دو پایگاه، تقریبا تمام نقاط استان پوشش امداد هوایی داده می شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد در ادامه این مراسم با بیان اینکه اورژانس ۱۱۵ استان در سال جاری بالغ بر ۲۵ هزار ماموریت داشته، گفت: تعداد ماموریت های اورژانس نسبت به سال گذشته ۳٫۶ افزایش داشته است.

جلال پورانفرد با توجه به اهمیت زمان در انتقال فرد بیمار یا مصدوم، افزود: فوتی حین انتقال و زمان رسیدن بیمار به مراکز درمانی دو مولفه مهم در ماموریت های اورژانس ۱۱۵ است که با استقرار پایگاه اورژانس هوایی این مهم به حداقل خود می رسد.

اولین پایگاه اورژانس هوایی کهگیلویه وبویراحمد و بیست و نهمین پایگاه اورژانس هوایی کشور صبح امروز همزمان با ۴ استان، در افتتاح شد.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *