افتتاح مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک+تصاویر

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، نماینده کهگیلویه، بهمئی، چرام در مجلس شورای اسلامی، معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مدیران عامل شرکت های  آب و فاضلاب و آب منطقه ای استان،  پس از بازدید از عملیات اجرایی خط انتقال پروژه آبرسانی از سد کوثر به شهرستان بهمئی،    به بهره برداری رسید.

سیدعلی لدنی‌نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان نیز  بیان اینکه در حال حاضر شش شهر استان کهگیلویه و بویراحمد درگیر تنش آبی هستند عنوان کرد: احداث خط انتقال آب سد کوثر به شهرهای کهگیلویه و بهمئی نقش موثری در کاهش اثرات تنش آبی  دارد.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه مخازن ذخیره آب فعلی شهر لیکک جوابگوی نیاز شهروندان نبود، در همین راستا احداث مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه برای تکمیل پروژه احداث مخزن و خط انتقال آب لیکک ۱۲۰ میلیارد تومان  در نظر گرفته شد، عنوان کرد: پروژه مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی از سال ۱۳۹۰ شروع  و در در تابستان جاری تکمیل و آماده بهره برداری شد.

علی داودی‌مهر جمعیت تحت پوشش این مخزن را بیش از ۲۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای تکمیل این مخزن هزینه شد.

وی  طول خط انتقال پروژه آبرسانی به لیکک را ۵۱ کیلومتر و در قطرهای  ۵۰۰ و ۶۰۰ میلی‌متر عنوان کرد و گفت: لوله گذاری این خط انتقال از سد کوثر تا مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک در حال حاضر آغاز شده است.

مهندس حمیدرضا جانباز  مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورنیز  در این آئین با اشاره به پیشرفت قابل قبول و سرعت اجرای مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی شهر لیکک بیان کرد: این موضوعنشان دهنده تلاش مسئولان و مجریان این طرح است.

وی با اشاره به  اهمیت اجرای طرح آبرسانی به شهر لیکک و شهرستان بهمئی اظهار کرد: با توجه به وضعیت آب شرب در شهرهای کشور و نیاز به منابع تامین آب پایدار احداث خطوط انتقال از سد کوثر نقش بسزایی در کنترل تنش آبی شهرهای جنوبی استان کهگیلویه و بویراحمد  دارد.

وی تصریح کرد:  مجموعه وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همه تلاش خود را برای تکمیل خط انتقال و به سرانجام رساندن این پروژه مهم و حیاتی به کار خواهند گرفت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تقدیر از همه کسانی که در این طرح مهم مشارکت دارند، تاکید کرد: امیدواریم که با تکمیل هرچه سریعتر خط انتقال پروژه آبرسانی لیکک مردم شریف این شهر از منافع ان بهره ببرند.

۰ffa6220-ba3f-41f5-ae4d-5f56a58e164d_20160831_104911 ۱-۸ ۲-۳ ۳-۴ ۴-۶ ۵-۲ ae978e32-a43c-479c-a010-638dd562ffed_20160831_104934

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *