افراد جدا شده از ملت، باید از فتنه ۸۸ بیزاری جویند

امام جمعه چرام گفت:کسانی که همانند نهضت آزادی و لیبرال های اول انقلاب مسیر خود را از ملت جدا کردند،باید از حوادث فتنه۸۸بیزای بجویند و بعد از چنین مباحثی را مطرح کنند و آنوقت باید تصمیم گرفت که نظام و مردم شما بپذیرند یا نپذیرند.

حجت‌الاسلام سیدنورالله افشار ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته  بیان کرد:۲۹سوره از قرآن کریم با حروف مقطعه شروع می شود که ممکن است یکی از اهداف این حروف توجه به سکوت و استماع مشرکین باشد.

وی افزود: اغلب سوره هایی که با حروف مقطعه شروع می شوند،در مکه با جمعیت زیاد مشرکین نازل شده که حتی دشمنان نیز حاضر نبودند به سخنان پیامبر گوش فرا دهند.

 

افشار در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مبحث آشتی ملی و بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب بیان فرمودند که مگر مردم باهم قهر بوده که بخواهند آشتی کنند؟ مردم ما با افرادی که در سال۸۸به خیابان ها ریختند و به عاشورای حسینی اهانت کردند، قهر هستند.

 

خطیب جمعه اضافه کرد:این بحث آشتی ملی توسط افرادی که در فتنه۸۸نقش داشتند مطرح شده و می خواهند مردم را دوقسم نشان دهند.

 

افشار به ۲۲بهمن اشاره کرد و گفت:مردم ما نیز در ۲۲بهمن امسال نشان دادند که زیر خیمه ی ولایت به سوی اهداف بزرگ انقلاب در حرکتند و باهم اتحاد دارند .

 

مسئول شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی شهرستان چرام ادامه داد:کسانی که همانند نهضت آزادی و لیبرال های اول انقلاب مسیر خود را از ملت جدا کردند،باید از حوادث فتنه۸۸بیزای بجویند و بعد از چنین مباحثی را مطرح کنند و آنوقت باید تصمیم گرفت که نظام و مردم  شما بپذیرند یا نپذیرند.

 

وی با اشاره به اتحاد قوم های مختلف کشور بیان کرد: گروه های مختلف سنی،لر،کرد،بلوچ و ترک همه باهم متحد بوده و در آن زمان که پای اسلام و ایران درمیان بیاید،به صحنه می آیند و هرگز با همدیگر قهر نیستند.

 

گفت: در زمان فتنه ۸۸ اوباما رئیس جمهور وقت آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین دولت فعلی آمریکا از فتنه گران حمایت و پشتیبانی کردند و می کنند اما آیا تا کنون از مواضع دشمنان بیزاری جسته اید؟آمریکا و صهیونیسم چه نقطه ی مثتبی در شما مشاهده کرده اند که حامی و پشتیبان شماست؟

 

خطیب جمعه چرام اضافه کرد:چرا پس از پایان انتخابات۸۸ و علاوه بر ملتهب کردن فضای کشور توسط فتنه گران،بازهم شما در جمع آن ها شرکت کرده و مخالفان نظام را حمایت کردید؟چرا جلوی شعارهای توهین آمیز به اسلام و امام حسین(ع) را نگرفتید؟

 

افشار در بخش پایانی سخنانش گفت:شما بدانید که ما ملت همه باهم هستیم؛آگاه باشید که فتنه و فتنه گر جایی در این مملکت ندارد.

 

منبع: پایگاه خبری تحلیلی چرام

انتهای پیام/خ

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *