محمود باقری : ۹۶۱ هزار و ۲۸۹ مسافر نوروزی تا اکنون در استان کهگیلویه و بویراحمد اقامت داشته اند

دیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۶۱ هزار و ۲۸۹ مسافر نوروزی تاکنون در این استان اقامت یافته اند.

محمود باقری افزود: این تعداد گردشگر نوروزی از ۲۷ اسفندماه ۹۴ تا پایان روز ۱۱ فروردین ۹۵ از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرده اند.
وی بیان کرد: ۲۴۶ هزار و ۴۵۰ نفر از این تعداد مسافر نوروزی از بناهای تاریخی، بقاع متبرکه و جاذبه های طبیعی و فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد دیدن کرده اند.
باقری اظهار کرد: حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع)، چشمه بلقیس چرام، طبیعت سرفاریاب و بافت تاریخی و قدیمی دهدشت به ترتیب با ۱۸هزار، ۱۳ هزار و ۵۰۰، ۹ هزار و هفت هزار و ۵۰۰ نفر اقامتگاه بیشترین تعداد گردشگر نوروزی اسکان یافته در تعطیلات نوروز امسال در کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
وی عنوان کرد: ۱۱ فروردین امسال ۸۹ هزار و ۵۲۰ نفر مسافر نوروزی در اقامتگاه های کهگیلویه و بویراحمد پذیرش شد.
باقری ابراز داشت: شهرستان کهگیلویه با ۲۳ هزار و ۴۳۶ نفر بیشترین اقامت گردشگران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد در روز گذشته را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: مسافران نوروزی کهگیلویه و بویراحمد در یک هزار و ۷۰۸ کلاس درس، ۴۵ خانه مسافر، ۱۱ هتل با ۶۴۰ تخت، میهمانسراها و کمپینگ های اقامتی موقت چادری اقامت کرده اند.
باقری بدون اشاره به آمار، گفت: میزان پذیرش گردشگران نوروزی در کهگیلویه و بویراحمد تا ۱۱ فروردین ۹۵ با وجود سردی هوا در چند روز گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش چشمگیری داشته است.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۰۰ هزار نفر در جنوب غربی ایران واقع شده و با استان های فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و بوشهر همسایه است.
این استان با داشتن ۲۸۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه، ۷۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای استقبال از مسافران نوروزی است.
حرم بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع)، آبشار یاسوج، چشمه بلقیس چرام، گردنه شلال دون باشت، رود رونه، آبشار کمردوغ، برم الوان، بافت تاریخی دهدشت و سد کوثر از مهمترین جاذبه های طبیعی کهگیلویه و بویراحمد است.
در ایام تعطیلات نوروز سال گذشته بیش از یک و نیم میلیون نفر از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد دیدن کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *