امام جمعه موقت یاسوج: استفاده از آلات موسیقی در مراسم‌ خاکسپاری زیبنده نیست

آخرین نماز جمعه شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ ظهر امروز به امامت حجت‌الاسلام سیدعلی‌صالح موسوی‌اعظم در مصلای امام خمینی شهر یاسوج برگزار شد.

در این آیین عبادی سیاسی، امام جمعه موقت یاسوج با تبریک پیشاپیش فرا رسیدن نوروز به همه مردم استان اظهار کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد میهمان‌نواز بوده و همواره در میهمان‌نوازی و پذیرایی از میهمان زبانزد بوده‌اند.

وی از استان به عنوان استانی گردشگرپذیر یاد کرد و گفت: امسال نیز مانند هر سال میهمانانی خواهیم داشت که همه برای پذیرایی هر چه بهتر از آنها تلاش خود را خواهیم کرد.

امام جمعه موقت یاسوج از صله‌رحم به عنوان مهم‌ترین سنت مردم ایران در عید نوروز یاد کرد و گفت: در استان ما نیز این کار حسنه و مطابق با دستور پیامبر و ائمه به خوبی صورت می‌گیرد.

موسوی‌اعظم این سنت حسنه را ریشه در دین اسلام دانست و گفت: علاوه بر دید و بازدید باید مشکلات دوستان و اقوام و نزدیکان را نیز در صورت امکان برطرف کنیم.

وی این اقدام را در سیره امامان و بزرگان دین دانست و گفت: پسندیده‌ترین کار نزد پروردگار برطرف کردن مشکلات نیازمندان است.

خطیب موقت جمعه یاسوج همچنین به برخی از برنامه‌ها که در مراسم‌های کنونی رایج شده، اشاره کرد و گفت: برخی از این اقدامات را باید کنار گذاشت.

موسوی اعظم یکی از این کارها را استفاده از برخی آلات موسیقی در مراسم‌هایی مانند ترحیم و خاکسپاری ذکر کرد و گفت: بهترین کار در چنین برنامه‌هایی استفاده از احدایث و روایات و همچنین تلاوت قرآن است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *