امحای ۲۰۰۰ قطعه مرغ و بوقلمون آلوده به آنفلوآنزای پرندگان در شهر پاتاوه

رییس دامپزشکی دنا با بیان اینکه حدود چهار کیلومتر مربع از شهر پاتاوه به این بیماری مبتلا شده بودند گفت:حدود دو هزار انواع پرندگان محلی معدوم سازی و ضد عفونی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دکتر کرم چهارلنگ رییس دامپزشکی شهرستان دنا گفت کار معدوم سازی و ضد عفونی بخشی از شهر پاتاوه از وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از صبح امروز راس ساعت هفت به مدت ۱۱ ساعت اجرا شد .

 

رییس دامپزشکی دنا در این باره به گفت:با همکاری بسیار خوب فرمانداردنا ،دادستان شهرستان، نیروی محترم انتظامی ،شبکه بهداشت شهرستان، جهاد کشاورزی،راه و شهرسازی، بخشداری و شهرداری پاتاوه کار معدوم سازی و صد عفونی کردن ماکیان شهر پاتاوه در مجلات مختلف به پایان رسید .

 

چهارلنگ با بیان اینکه خوشبختانه با همکاری مناسب و به موقع دستگاهای اداری هیچ گزارش مثبتی از بیماری در سایر مناطق شهرستان دنا رویت نشده است افزود:وضعیت در حال حاضر عادی می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه کار مانیتورینگ روستاهای مختلف شهرستان تا آغاز فصل گرما که عامل از بین برنده این بیماری است همچنان ادامه دارد ضمن تشکر از مردم و معتمدین شهر پاتاوه از مردم خواست از هرگونه خرید مر غ زنده جدا خودری کرده و در صورت مشاهده دوره گردها پلیس ۱۱۰ و یا خانه های بهداشت واداره دامپزشکی را د جریان قرار بدهند.

 

چهارلنگ با بیان اینکه حدود چهار کیلومتر مربع از شهر پاتاوه به این بیماری مبتلا شده بودند گفت:حدود دو هزار انواع پرندگان محلی معدوم سازی و ضد عفونی شد.

 

چهارلنگ با اشاره به اینکه ۱۵ نفر در قالب پنج اکیپ کار امحا و سه اکیپ سه نفره کار ضد عفونی شهر پاتاوه را بر عهده داشتند ابراز کرد:با نمونه گیری و رصد لحظه ای روستاها در  صورت وجود نمونه های مثبت فورا اکیپهای آماده عملیات معدوم سازی و ضد عفونی کار خود را آغاز می کنند.

 

وی ابراز کرد: از مردم و مسوولین انتظار داریم همچنان همکاری لازم را با دامپزشکی و شبکه بهداشت و درمان داشته باشند تا هر چه سریعتر دامنه این بیماری کنترل و از شهرستان حذف شود.

منبع:سفیردنا

انتهای پیام /۲۰۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *