امدادگران جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد حدود ۳۴ حادثه را در محورهای مواصلاتی پوشش داده اند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون امدادگران حدود ۳۴ حادثه را در محورهای مواصلاتی پوشش داده اند، افزود: عمده این حوادث جاده ای بوده و چند حادثه حضوری داشتیم که امدادرسانی لازم صورت گرفت.

مسعود مثنوی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح خدمات ‌رسانی نوروزی این جمعیت همزمان با سراسر کشور از ۲۶ اسفندماه سال گذشته آغاز شده  گفت: در قالب این طرح خدمات امدادی، درمانی رایگان و خدمات راهنمایی به مسافران و گردشگران نوروزی ارائه می ‌شود.

وی با بیان اینکه طرح نوروزی جمعیت هلال احمر تا ۱۴ فروردین ادامه دارد، اظهار داشت: در طرح نوروزی استان ۱۴ پایگاه امداد و نجات در محورهای مواصلاتی این استان راه ‌اندازی شده و به مسافران نوروزی خدمات‌ رسانی می ‌کنند.

مثنوی افزود: در قالب این طرح ۱۵۰ نفر نجات‌ گر و امدادگر به همراه ۴۵ خودروی امدادی و آمبولانس به مسافران نوروزی در این استان خدمات ‌ارائه می ‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۱۴ خیمه نماز، ۱۴ ایستگاه سلامت، ۱۴ فضای دوستدار کودک، ۱۴ چادر فرهنگی با فعالیت بیش از ۷۰۰ جوان داوطلب در این استان به مسافران نوروزی خدمات ‌رسانی می‌ کنند.

وی یادآور شد: در قالب طرح داوطلب یار امداد و نجات نوروزی، ۶ پایگاه با ۶۰ پزشک و پیراپزشک  در محورهای مواصلاتی در این استان برپا شده است.

مثنوی افزود: در مجموع جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد با برپایی ۴۱ پایگاه طرح نوروزی در سطح استان به مسافران نوروزی خدمات ارائه می ‌دهد.

این مسئول امدادی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون امدادگران حدود ۳۴ حادثه را در محورهای مواصلاتی پوشش داده اند، خاطرنشان کرد: عمده این حوادث جاده ای بوده و چند حادثه حضوری داشتیم که امدادرسانی لازم صورت گرفت.

وی ادامه داد: در این حوادث حدود ۳۳ نفر به صورت مسقیم امدادرسانی شدند که این امدادرسانی شامل انتقال به مراکز درمانی و درمان سرپایی بود.

مثنوی اظهار داشت: در ایام نوروز ۱۵ تیم عملیاتی در قالب تیم های کوهستان، جاده ای و غواصی به مسافران نوروزی امدادرسانی می کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون ۶ پایگاه امداد و نجات جاده ای ثابت و هشت پایگاه سیار در استان کهگیلویه و بویراحمد کار امدادرسانی به مسافران و میهمانان نوروزی را انجام می دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *