امروز انقلابی ماندن از انقلابی بودن سخت‌تر است

مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد گفت:انقلابی ماندن از انقلابی بودن سخت تر است امروز خیلی از انقلابیون از انقلاب فاصله گرفته اند و ما با یک پدیده انقلابیون پشیمان رو به رو هستیم .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،فرمانده ناحیه مقاومت استان کهگیلویه وبویراحمد در همایش پیشواز اردوهای دانشجویی و سی و چهارمین مراسم خاطره گویی دوران که با حضور مسئولین اجرایی راهیان نور دانشجویی استان برگزار شد ، گفت :آنچه پدیده راهیان نور را به وجود آورد و همه را درگیر یک عملیات فرهنگی به نام راهیان نور کرد در دوران به وجود آمد و دوران در حقیقت آفریننده و خالق راهیان نور بوده و هست .

شهرام مهدوی مطلق با بیان اینکه دوران دفاع مقدس قطره ای از اقیانوس عاشورای ۶۱ هجری بود،اظهار کرد : امروز کلیدواژه مشترک راویان دوران دفاع مقدس در واقع همان فراز معروف زینب کبری (س)راوی عاشورا است که می فرماید جز زیبایی چیزی ندیدم .

وی افزود:راویان دوران دفاع مقدس با وجود همه سختی های جنگ وقتی روایت گری می کنند چیزی جزء زیبای نمی گویند .

مسئول راهیان نور دانشجویی استان بیان کرد :دفاع مقدس تنها بخشی از تاریخ این ملت نیست که ما به صورت داستان آن را روایت گری کنیم بلکه دفا مقدس بخشی مهمی از فرهنگ ایرانی اسلامی و انقلاب این ملت و بر اساس ارزش های الهی است .

وی گفت : راهیان نور حرکتی برای ایجاد ارتباط عمیق بین نسل های جدید و آن واقعیت بزرگی است که هم الزام ملی برای اقتدار ملی ما و هم جزء رسالت ما است .

مهدوی مطلق با بیان اینکه شعار دانشجویان در اردوی راهیان نور امسال (به رسم شهدا ،انقلابی می مانیم ) است،گفت :انقلابی ماندن مهمتر از انقلابی بودن است، خیلی از انقلابیون ابتدای انقلاب از انقلاب فاصله گرفتند و ما با یک پدیده به نام انقلابیون پیشیمان رو به رو هستیم .

مسئول بسیج دانشجویی در ادامه اظهار کرد : امروز شعاع جمهوری اسلامی ایران به سرزمین های فراتر از مرزها رسیده و رزمندگان در جبهه مقاومت به عنوان مدافعان حرم در منتهی علیه شرق و غرب مدیترانه دارند از جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند .

وی در پایان خطاب به مسئولین اجرائی راهیان نور دانشجویی استان اظهار کرد : خدمت شما در راهیان نور جهادی دیگر است و بارها شاهد بودیم و شاهد هستید جوان های که در بین همه اردوهای آموزشی، فرهنگی فقط در راهیان نور بودند حیاط دوباره و از محرکه جنگ تمام عیار فرهنگی نجات پیدا کردند .

 
 
 
انتهای پیام/۴۱۲۰

حمید خستوانه

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *