امیدی که جهادگران به دختر شهید دادند (+تصاویر)

خبر رسان؛

در جنوب غربی ایران واقع‌شده که باوجود همه ظرفیت‌های سیاسی، اجتماعی، معدنی، گردشگری و موارد دیگر هنوز بعد از گذشت ۳۸ سال از پیروزی انقلاب اسلامی هنوز خانواده‌هایی هستند که از حداقل امکانات زندگی محروم هستند و اما بسیج سازندگی دانشجویی، دانش‌آموزی در قالب اردوهای جهادی تاکنون به‌خوبی توانسته در بسیاری از موارد محرومیت‌زدایی کند.

شهرستان نیز یکی از شهرستان‌های این استان است که در ۷۰ کیلومتری مرکز این استان واقع‌شده است که هنوز حتی در مرکز شهر خانواده‌هایی هستند که بسیار محروم هستند که به یک نمونه آن در زیر اشاره می‌کنیم.

در بهمن‌ماه سال ۹۵ یکی از این محرومیت‌ها توسط سایت‌های محلی منتشر شد و خبر از دختر شهیدی دادند که با چهار فرزند خردسالش و با شوهری نابینا در مخروبه‌ای زندگی می‌کنند.

بعد از انتشار این خبر مسئولان حتی استاندار نیز در رسانه‌ها خبر از دستور وی برای بررسی مشکلات آن‌ها دادند اما خبری نشد و تنها بسیج سازندگی دانشجویی با بررسی و حضور در این خانه مشکلات آن‌ها را بررسی کرد و کارهایی نیز انجام داده است

در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: وقتی خبر این خانواده شهید را دیدم که با این وضعیت اسفناک و این مشکلات زندگی می‌کنند احساس تکلیف کردیم که در حد توان به این خانواده کمکی شود.

افزود: بعد از سرکشی و بررسی مشکلات این خانواده بعد از انتشار این خبر کمک‌هایی نیز به آن‌ها انجام دادیم و در چهارم عید نوروز امسال گروه جهادی دانشجویی کار خدمت‌رسانی را شروع کردند که تاکنون ساخت و تکمیل سرویس بهداشتی و حمام برق‌کاری تمام اتاق‌ها، رنگ‌کاری خانه، پلاستر دیوار خانه. ساخت درب حیاط انجام‌شده است.

وی ادامه داد: هدف بسیج سازندگی خدمت‌رسانی به محرومین و کوخ‌نشینان هست و این نهاد انقلابی آمادگی دارد در هر نقطه‌ای از استان مشکلی مشاهده شود به یاری آن‌ها بشتابد.

معاون بسیج سازندگی دانشجویی تصریح کرد: به همین منظور این نهاد مجموعه‌ای به نام خیرین جهاد دانشجویی امیرالمؤمنین تشکیل دادیم که ناشناسایی چنین خانواده‌هایی ماهیانه از این خانواده‌ها سرکشی می‌شود و مشکلات مالی آن‌ها بررسی‌شده و مشاوره‌ای پزشکی و کمک‌های دیگر در حد توان به آن‌ها می‌شود.

انوری پور تأکید کرد: تاکنون هیچ نهادی در این حوزه کمکی نکرده و امیدوارم به این ادارات که ظرفیت کمک کردن رادارند وارد عمل بشوند و به داد محرومین برسند.


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *