امیری: آیا جاوید منافع سایر اعضا را تأمین کرده / آمادگی مناظره با حضور اصحاب رسانه را دارم

رئیس سابق شورای شهر گفت: آمادگی مناظره با شهردار را با حضور اصحاب رسانه دارم.

صبح امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی در خصوص اظهارات شهردار یاسوج، با بیان اینکه مردم با انتخاب اعضای شوراها حقوق شهروندی را به منصه ظهور رساندند، اظهار کرد: افتخار خدمت ۱۴ سال در شوراهای اسلامی(اول، سوم و چهارم) را در کارنامه خود دارم که به عنوان بهترین دوران اوقات عمرم حسوب می‌شود.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر یاسوج با بیان اینکه در رابطه با مشکلات سخن‌های فراوان و درد دل‌های بیشمار است، اظهار کرد: برطرف کردن مشکلات مردم و پاسخگویی به آنها اولویت دارد و از مهمترین حقوق مردم این است که بدانند وکیل منتخبشان در طول مدت خدمت‌شان چه کاری انجام داده‌اند.

امیری در ادامه با اشاره به عملکرد شورای شهر یاسوج در سال سوم از دوره چهارم، اظهار کرد: ایجاد تعامل و همکاری میان اعضاء و دوری از برخی حاشیه‌های گذشته، پیگیری مستمر مشکلات، معضلات و تشکیل جلسات جهت فعالیت‌های عمرانی در خصوص زیرسازی و جدول‌گذاری، آسفالت و پیگیری درخواست‌های شهروندان محترم از جمله مناطق، و محلات یاسوج در محدوده بلکو، نجف آباد، اکبرآباد، شرف آباد، دولت آباد، بنسنجان، ارم، شهادت، ابوذر، محمود آباد، کوی مخابرات، آزادگان، شهرک جوشکاران، امامت، عدل، ۱۶ متری ساحلی، خیابان رجاء، جاده دهنو و…

وی افزود: پیگیری مستمر و تشکیل جلسات در خصوص اجرای خیابان ۴۵ متری بنسنجان، شرف آباد، دولت آباد و همچنین، پیگیری جهت انتخاب و استقرار حسابرس جهت بررسی درآمدها و هزینه‌های شهرداری، پیگیری مطالبات مردم و رسیدگی به مکاتبات آنها، بررسی و پیگیری جهت تعدیل عوارض و دفترچه عوارضات شهرداری اعم از عوارض پسماند، آتش نشانی و…از دیگر اقدامات شورای اسلامی شهر یاسوج در سال سوم بود.

پیگیری و حذف عوارض ورود به محدوده و حق مشرفیت در مناطق شرف آباد، بلکو، نجف آباد، اکبرآباد، پیگیری جهت جلوگیری از اخراج کارگران خدماتی، تظنیف کار، حمل زباله و فضای سبز، جلوگیری از پلب مغازه‌های سطح شهر بدون فرآیند قانونی توسط شهرداری یاسوج، دعوت از شهردار جهت برگزاری پرسش و پاسخ با حضور کارکنان شهرداری و اعضای شورای شهر یاسوج، برگزاری جلسات در خصوص تعیین و تکلیف آرامستان‌ها، جلسات مکرر در خصوص کارخانه بازیافت زباله و دعوت از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث و راه‌اندازی از دیگر اقدامات امیری و اعضای شورای شهر یاسوج بود که امیری به آنها اشاره کرد.

رئیس سابق شورای شهر یاسوج در ادامه اضافه کرد: آیا موارد فوق الذکر در جهت تأمین منافع شخصی بوده و یا دفاع از حقوق بحق شهروندان که بعضاً با تعلل یا مخالفت شهردار محترم روبرو بوده است.

امیری با بیان اینکه وظیفه ذاتی شورا اعمال نظارت و پرسشگری است، تصریح کرد: چرا شهردار یاسوج بعد از گذشت شش ماه از فصل کاری پروژه‌های عمرانی مصوب را همچنان راکد و به آن عمل نمی‌کند.

وی افزود: در تعجب هستیم که جناب شهردار محترم از یک طرف با عدم پاسخگویی به خواسته‌های بحق منتخین مردم و از طرفی دیگر با فرافکنی‌های بی‌مورد آشکارا منتخبین دلسوز مردم را متهم می‌کند که منافع شخصی دارند.

امیری با بیان اینکه آیا شهردار یاسوج منافع شخصی سایر اعضای شورای شهر را تأمین کرده‌است که به او اعتراضی ندارند، تصریح کرد: موضع‌گیری‌ها و فرافکنی شهردار دور از انتظار است.

رئیس سابق شورای شهر یاسوج گفت: شهردار محترم باید بداند که همه ما باید همچون مردم شریف و نجیب شهر یاسوج صادق و یکرو باشیم، نه اینکه خدای ناکرده از زیر بار وظایف و مسئولیت‌های ذاتی شانه خالی کنیم.

امیری اضافه کرد: با کسب اجازه از موکلین محترم و فهیم آمادگی خود را جهت مناظره با شهردار محترم و با حضور اصحاب رسانه و ناظرین محترم اعلام می‌کنم، تا اذهان عمومی نسبت به این گونه اظهارات بی‌اساس روشن گردد.

وی گفت: خودم را متعهد می‌دانم تا در کنار سایر اعضای محترم شورای اسلامی شهر یاسوجو با رعایت حقوق شهروندی تمامی مطالبات قانونی شهروندان عزیز را بر اساس بودجه پیش بینی شده مصوب تا حصول نتیجه پیگیری و گزارش آن را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

شهردار یاسوج اخیراً به رسانه‌ها در پاسخ به اظهارات هدایت امیری همزمان با انتخابات هئیت رئیسه که گفته بود: من عذرخواهی می‌کنم از مردم شهر یاسوجبخاطر انتخاب شهردار، من بدهکار مردمم هستم، اینجانب می‌پذیرم که در انتخاب شهردار اشتباه کردم و هیچ وقت خودم را برای انتخاب شهردار یاسوج نمی‌بخشم، گفت: من فکرمی کنم پشیمانی برخی ها به دلیل تامین نشدن منافع خودشان است نه منافع شهروندان!

شهردار یاسوج افزود: بنده چیزی پنهان ازمردم ندارم و چنانچه کسی ادعای وقوع تخلف از بنده داشته باشد، ایشان را با حضور رسانه ها به مناظره دعوت می کنم و قضاوت را به مردم می سپاریم.

جاوید تاکید کرد: شهروندان عزیز مطمئن باشند با تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری در آینده خیلی نزدیک به این کام تلخی ها خاتمه خواهیم داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *