انتخاباتی که در سکوت تعطیلات نوروزی در فرمانداری بویراحمد برگزار شد/ضرورت ورود شورای نگهبان به موضوع

جناب آقای نظری، فرماندار محترم بویراحمد که به‌تازگی بر صندلی ریاست فرمانداری جا خشک کرده است، بهتر بود همه سلایق سیاسی شهرستان را در نظر می‌گرفت و با مدیریت مناسب سعی می‌نمود که از همه طیف‌های سیاسی به یک نسبت در این شورا استفاده می‌کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، چند وقتی است که در فضای رسانه‌ای استان و گروه‌های پیام‌رسان استان، شائبه‌ای مربوط به برگزاری نمادین انتخابات هیئت‌های اجرایی و نظارت شهرستان بویراحمد تحت عنوان" هیئت نظارت انتخابات بویراحمد را در دست گرفتند" به گوش می‌رسد، درست یا غلط موضوع را کاری نداریم، اما ذکر چند مهم در این رویداد فارغ از هرگونه جبهه‌گیری سیاسی ممکن است بتواند راهگشای موضوع باشد و وحدت و همدلی را در بین همه اقشار جامعه دوچندان نماید و با یک وحدت رویه و جلوگیری از نگاه‌های تند سیاسی بتوانیم انتخابات پرشور و قابل‌تحسینی را همچون سنوات گذشته داشته باشم که در زیر به سمع و نظر خوانندگان محترم می‌رسانیم:

 

  1. هیئت‌های نظارتی انتخابات در شهرستان‌ها باید سعی شود تا از همه گرایش‌های سیاسی و سلایق و همچنین همه طوایف شهرستان برای ورود به آن در نظر گرفته شود، درست نیست که مسئولانی که خود در حزب خاصی سمت دارند سعی نمایند تا بیشتر این اعضا را سمت‌وسوی حزبی خود قرار دهند.
  2. همدلی و همراهی باید بیشتر از این‌ها مدنظر باشد، اما آن چیزی که پرواضح است مسئولان استانداری استان هم نسبت به این مهم واقف شده‌اند و نسبت به این موضوع و برگزاری چنین انتخاباتی رنجش خاطر دارند و نشان می‌دهد که این انتخابات به‌دوراز اصول منطقی بوده است و سعی دارند تا این موضوع را در فضایی آرام‌تر و منطقی‌تر ترمیم دهند.
  3. چرا در کارها می‌بایست به دنبال پروراندن حاشیه باشیم؟ فرماندار بویراحمد می‌توانست از طریق رسانه‌ها و در یک فضای باز خبری از همه افراد و طیف‌های سیاسی برای شرکت در این انتخابات دعوت می‌نمود تا نسبت یکسانی از همه جریانات سیاسی در این رویداد مهم شرکت می‌کردند.
  4. آن چیزی که الآن انتظار همه طیف‌های سیاسی از مسئولان ستاد انتخابات استان و شخص استاندار محترم است، ضرورت تجدیدنظر در انتخابات فعلی است که متعاقب با آن حواشی قابل پیش‌بینی از این مهم برای شهرستان بویراحمد رخ ندهد. انتخاب از همه طیف‌های سیاسی برای این رویداد به جهت تعامل و استفاده از تضارب آراء یکسان در ماراتن انتخابات شهرستان بویراحمد یک اصل مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

 

آیا فرصت و زمان این انتخابات نمی‌توانست در یک بازه دیگر باشد تا شائبه نمادین بودن این انتخابات را به حداقل ممکن برساند؟

 

جناب آقای نظری، فرماندار محترم بویراحمد که به‌تازگی بر صندلی ریاست فرمانداری جا خشک کرده است، بهتر بود همه سلایق سیاسی شهرستان را در نظر می‌گرفت و با مدیریت مناسب سعی می‌نمود که از همه طیف‌های سیاسی به یک نسبت در این شورا استفاده می‌کرد.

 

نگارنده مطلب دارای طیف سیاسی اصلاح‌طلبی است و سعی دارد که با نگاه فراجناحی بودن و شعار "زنده‌باد مخالف من" به این رویداد نقد داشته باشد. انتظار می‌رود مسئولان ستاد انتخابات استان و شهرستان به نیت خیر به مطلب بنده نگاه بیاندازند تا خدایی نکرده موجبات رنجش خاطر طیف سیاسی خاصی را در انتخابات نداشته باشیم و این موضوع به نام اصلاح طلبی و اعتدالی لقب نگیرد.

 

انتهای پیام/م

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *