انحرافات کارشناسی در برخورد با کالای قاچاق

نشست شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سالن شماره یک استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. …

نشست شورای در سالن شماره یک برگزار شد.

به گزارش کبنانیوز از یاسوج، صبح امروز نشست شورای مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ریاست معاون امنیتی سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و با حضور جانشین قاچاق کالا و ارز استان، معاونت فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و مدیران ارشد برگزار شد.

بنا بر این گزارش، معاون امنیتی سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این نشست گفت: دستگاه‌های اجرایی در برخورد با عرضه کالای قاچاق برای تسهیل مواد مخدر با مسئولیت‌پذیری و تعامل عمل می‌کنند. اگر یکی از دستگاه‌های اجرایی در برخورد با مواد مخدر به خوبی عمل نکند، کار میلنگد.

محمدی با اشاره به برخورد با عرضه کالای قاچاق در کشور را حمایت از سرمایه گذاران داخلی دانست، و افزود: برای افزایش رونق و چرخه اقتصادی باید از تولیدات داخلی حمایت، تا بستر برای اشتغال سالم آماده شود. پیامدهای قاچاق کالا و ارز استان را تهدید، و وظیفه ما را در قبال آن مظاعف می‌کند.

بنا بر این گزارش، دبیر و جانشین کمیسیون قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با اشاره به آمار کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان گفت: ۲۸۹ میلیارد ریال ارزش ریالی کشفیات استان طی یازده ماهه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲۰ میلیارد ریال است.

بهمنی با اشاره به اینکه ۱۷۴۰ تعداد کل پرونده‌های متشکله قاچاق کالا و ارز یازده ماهه اول سال ۹۵، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۱۵ پرونده است، تصریح کرد: ۱۵۶۰ تعداد متهمین دستگیر شده مرد و زن در یازده ماهه اول سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۶۷ متهم است.

وی اظهار داشت: تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع لوازم یدکی خودرو، سوخت، قطعات کامپیوتر، انواع پودر و مواد نیروزا، مشروبات الکی، ۲۱ هزار و ۲۰۰ لیتر فراورده‌های نفتی، سیگار، تجهیزات ماهواره بیشترین کالای قاچاق در سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد کشف شده است.

بنا بر این گزارش، مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد در این نشست خطاب به صنعت معدن و تجارت گفت: انحرافات کارشناسی در کشف قاچاق کالا در استان وجود دارد، متاسفانه گمرک استان کالای قاچاق ژاپنی و خارجی را کشف می‌کند، از آن طرف کارشناس صنعت معدن و تجارت میگویند این کالاها ایرانی و قاچاق نیست.

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *