اهدای سه عضو بیمار مرگ مغزی در دهدشت

پرویز یزدان‌پناه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی امروز، ۱۹ مهرماه درجمع خبرنگاران گفت: دو کلیه و کبد مرحوم  حسین پاینده بیمار مرگ مغزی ۴۱ ساله ساکن به بیماران نیازمند اهدا شد.
وی بیان کرد: اعضای بدن این بیمار که به دلیل سانحه تصادف موتورسیکلت دچارمرگ مغزی شده بود، پس از اعلام رضایت خانواده نوعدوست وی برای پیوند به بیماران نیازمند اهدا شد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: اعضای مرحوم پاینده در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت با حضور پزشکان متخصص از بدن او جدا و برای پیوند به شیراز ارسال شد.
یزدان‌پناه تصریح کرد: با اهدای این اعضای بدن مرگ مغزی، دوازدهمین اهدای عضو بیماران مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۵ بوده است .
وی در پایان ضمن ارج نهادن به این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه، از خداوند متعال برای آن مرحوم علو درجات و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت کردند.
یادآور می‌شود، میزان رضایت خانواده‌های بیماران مرگ مغزی استان کهگیلویه و بویراحمد که در سال ۹۰ حدود ۸۱ درصد بوده، اکنون به ۹۵ درصد افزایش یافته است و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در کشور جزء سه استان برتر در اهدای عضو است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *