ایران اسلامی همیشه جزو بازیگران نقش اول منطقه است

مدیرکل سابق هنرهای نمایشی کشور در جمع مردم بهمئی با اشاره به شکست یک رژیم سرسخت توسط ملت ایران، به نقش تعیین کننده ایران اسلامی در منطقه پرداخت.

قادر مدیر کل اسبق فرهنگ و اسلامی ومدیرکل سابق هنرهای نمایشی کشور در جمع مردم   به  نقش تعیین کننده ایران اسلامی در منطقه پرداخت و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران ابرقدرتهای دنیا، به خصوص آمریکا و اتحادیه جماهیر شوروی را نگران کرد.

آشنا گفت: نه تنها استبکار جهانی از این پیروزی نگران شد، بلکه علما و اندیشمندان سلفی هم از این پیروزی نگران شدند، این افراد معتقدند که نباید تحت هیچ شرایطی با حکومت حاکم مقابله کرد.

وی تصریح کرد: در مقابل این نگرانی ها جنبش های اسلامی و آزادی خواه جهان خوشحال شدند و جمهوری اسلامی ایران را نقطه امیدی برای ادامه حیات خود می دانستند.

آشنا خاطر نشان کرد:امام خمینی (ره) با پشتوانه مردم و با اندیشه اسلامی یک رژیم ستم شاهی سرسخت را محو کرد.

وی افزود: اینکه در سریالهای ما رژیم شاهنشاهی را ضعیف و ذلیل جلوه می دهند ناراحت کننده است ؛ملت ما در مقابل یک رژیم مقتدر در منطقه پیروز شد.

آشنا تصریح کرد: استکبار جهانی از اینکه حکومت ارادتمند خود در منطقه استراتژیک خاورمیانه را از دست داده بود، از همان اوایل انقلاب با تمام توان مقابل ما ایستاد و با شیوه های مختلف جنگ پنهان و آشکار به دنبال محو کردن جمهوری اسلامی ایران بودند.

وی گفت: در اوایل انقلاب عده ای از همین جنبش های اسلامی به بهانه حمایت ایران از شیعه مقابل ایران ایستادند اما این تنها یک بهانه بود، چرا که همیشه یکی از خطوط قرمز نظام و انقلاب ما فلسطین است.

آزاده و رزمنده ۸ سال دفاع مقدس افزود: جمهوری اسلامی ایران بر اساس آرمانها و اصول امام راحل(ره) ترسیم شد و پرچمداران این قطار فعال، مداوم و مقتدر این نظام را با وجود کاستی ها به پیش می برند.

آشنا گفت: اندیشمندان و صاحب نظران دنیا تحلیل های زیادی در مورد انقلاب اسلامی ایران داشتند به طوری که یک تحلیل گر غربی با اشاره به اینکه حرکت امام خمینی(ره) بیشتر به افسانه شباهت داشت تا واقعیت، اعلام نمود کنش انقلاب ایران چنان سریع رخ داد که فرصت واکنش مناسب به ما نداده بود.

وی با اشاره به وضعیت کنونی اقتدار ایران در منطقه، گفت: باید از خود بپرسیم الان ما کجای معادلات بین المللی و منطقه ای قرار داریم ؟

آشنا با اشاره به وقوع اتفاقات بزرگ در جهان اسلام و نقش تعیین کننده و سرنوشت ساز ایران در این اتفاقات، گفت: اگر به تاریخچه شکل گیری اخوان المسلمین و حکومت مصر دقت کنیم، می بینم زمانی که رهبران این گروه به آمریکا و استکبار تکیه دادند، شکست خوردند.

این مدیر ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد:اتفاق دیگر در جهان اسلام، شکل گیری القاعده بود ؛این افراد جهان را به دو قسمت دشمن بعید و دشمن قریب تبدیل کردند و استکبار جهانی را دشمن بعید و شیعه را دشمن قریب می دانستند.

وی افزود:رهبران این گروه می گفتند ما فعلا کاری به دشمن بعید نداریم  و هدف اصلی ما دشمن قریب است.

آشنا با تحلیلی از وضعیت ترکیه و تزلزل اردوغان ، گفت: اردوغان چنان مغرور بود که ادعای امپراطوری داشت اما به خاطر تکیه به آمریکا چنان بر زمین زده شد که برای درخواست کمک به ایران التماس می کرد.

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری بارها تاکید داشتند که نباید به آمریکا اعتماد کرد و تمام جنبشهایی که در منطقه به شکست ختم شدند، به خاطر اعتماد به آمریکایی ها و اروپایی ها بود .

این فرزند شایسته بهمئی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: گروه دیگری که در جهان اسلام شکل گرفت، داعش است که می گویند نه با آمریکا کار داریم و نه با جهان عرب، ما تنها با شیعه کار داریم و باید آن را نابود کنیم.

آشنا گفت: داعش برای تحقق اهداف خود به اطراف ایران حمله کردند و عراق و سوریه را گرفتند تا به قول خودشان اطراف ایران را عریان کنند تا بتوانند به راحتی با ایران وارد جنگ شوند.

وی افزود: گروه های شیعه ستیر به دنبال نابودی جبهه های مقاومت، به لبان و سوریه حمله کردند اما ایران به عنوان یک تعیین کننده هیچگاه در معادلات بین المللی فریب نخورد و به موقع ورود پیدا کرد.

آشنا تصریح کرد: نشان به این نشان که برای جلسات تعیین سرنوشت ساز سوریه، سران آمریکا به روسیه پیغام  می دهند که باید ایران در این جلسات حضور داشته باشد.

آشنا با اشاره به اینکه درجنگ ۸ سال دفاع مقدس تنها کشوری که به طور کامل حامی ایران بود، کشور سوریه بود، افزود: اگر روسیه کمی زودتر وارد جنگ سوریه می شد، عربستان، قطر و دیگر کشورهای شیخ نشین حاشیه خلیج فارس به سوریه حمله می کردند اما سردار سلیمانی، سردار مقتدر ایرانی به موقع مدیریت کرد و در فرصت مناسب روسیه وارد جنگ شد.

آشنا در پایان گفت: باید بدانیم با سختی ها و مشکلاتی در کشور هست که غیر قابل اغماض هستند اما ایران اسلامی جزو بازیگران اصلی منطقه است و جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خامنه ای و یکپارچگی و وحدت ملت ایران تا انقلاب حضرت مهدی(عج) پایدار می ماند.

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *