بازدید بانوان صنعت آب و برق استان از تصفیه‌خانه فاضلاب شهر یاسوج

خبر رسان؛

صبح امروز بانوان صنعت آب و برق استان از تصفیه خانه فاضلاب شهر یاسوج بازدید کردند.

سیده‌‎سارا ولی‌پور هدف از این بازدید را آشنایی بانوان صنعت آب و برق با روند تصفیه فاضلاب دانست و گفت: در این بازدید بانوان با  مراحل مختلف و هزینه بر تصفیه آب و چگونگی بازگرداندن آب به چرخه طبیعت آشنا شدند.

مشاور امور بانوان مدیرعامل آبفای افزود: با توجه به اثرگذاری بانوان در مصرف بهینه آب و نقش که می‌توانند در این زمینه ایفا کنند این بازدید در دستور کار قرا گرفت.

ولی‌پور عنوان کرد: بازدید سایر گروه های مردمی از جمله بانوان دیگر دستگاه‌های اجرایی از تصفیه‌خانه‌ها و تاسیسات آب و فاضلاب استان در دستور کار  آبفای استان قرار دارد.

در ادامه این بازدید مدیر بهره‌برداری تصفیه‌خانه‌های فاضلاب استان  با با اشاره به مزایای نصب انشعاب فاضلاب و  احداث تصفیه‌خانه  بیان کرد: ارتقاء بهداشت عمومی و حفظ محیط زیست  از اصلی‌ترین مزایای تصفیه‌خانه فاضلاب است.

محمود دمیا با بیان اینکه در حال حاضر سه تصفیه‌خانه فاضلاب فعال در شهرهای  یاسوج، دهدشت و دوگنبدان وجود دارد، عنوان کرد: در سال‌های اخیر تلاش‌های موثری در زمینه مطالعه و  احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در سایر شهرها استان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با احداث و راه‌اندازی تصفیه‌خانه سایر شهرها، شاخص برخورداری از تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای استان به میزان قابل قبولی بالا خواهد رفت.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد شهر یاسوج تحت پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب قرار دارد .

مدیر بهره‌برداری تصفیه‌خانه‌های فاضلاب استان با بیان اینکه ۲۵۶ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب  در سطح پنج شهر استان وجود دارد، بیان کرد:  در حال حاضر  روزانه بیش از ۱۳ هزار مترمکعب  فاضلاب در سه تصفیه‌خانه فعال استان تصفیه می‌شود.

 

 


منبع : کبنانیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *