بازگرداندن بیش از ۱۰ هکتار اراضی تصرف شده به بیت المال در لنده

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: بیش از ۱۰ و نیم هکتار از اراضی ملی که در تصرف افراد خاص بود به منظور حراست از منابع طبیعی و بیت المال مسلمین با همکاری و همراهی مقام قضایی خلع ید و به بیت المال بازگردانیده شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان، ذبیح اله محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درنشست خبریبا اصحاب رسانه ضمن تبریک و آبخیزداری اظهارکرد: همدلی و همزبانی اصحاب رسانه در ترویج فرهنگ حفاظت از انفال یکی از برکات ارزشمند دوره مدیریتی بنده در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری است.

وی افزود: فرهنگ اساس و شالوده کاری جامعه است که تغییر آن می تواند به باورتبدیل شود و با فرهنگ سازی های سازنده اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده فرهنگ درخت کاری و حفظ منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان یک باورعمومی در حال نهادینه شدن است.

شاخص ها و اهداف

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده تصریح کرد: از بدو ورود سه شاخص مهم را برای ترویج فرهنگ حفاظ از انفال در شهرستان لنده به عنوان افق راه خویش انتخاب کردم که اولاًدر زمینه فرهنگ سازی اقدامات ریشه ای و ماندگاری صورت گیرد، دوماًحفظ وضع موجود و حفاظت و حراست بیشتر از اراضی ملی ، سوماًمدیریت و توسعه پروژه های آبخیزداری و منابع طبیعی از شاکله های اصلی اهداف و افق این اداره است.

وی تاکیدکرد: اجرای برنامه های مختلف جنگلانه، توسعه فضای سبز، جنگل کاری، کپه کاری و اجرای طرح های مختلف حفاظتی و توسعه ای در منابع ملی و طبیعی از جمله مهمترین اقدامات صورت گرفته در شش ماهه گذشته است.

بازگرداندن بیش از ۱۰ ونیم هکتار اراضی تصرف شده به بیت المال در لنده

محمدی اظهارکرد: به منظور حراست از منابع طبیعی و بیت المال مسلمین بیش از ۱۰ ونیم هکتار از اراضی ملی که در تصرف افراد خاص بود با همکاری و همراهی مقام قضایی خلع ید و به دولت بازگردانیده شده است.

انهدام ۲۰کوره زغالی در لنده

وی در ادامه تصریح کرد: در زمینه مبارزه جدی با سوداگران و قاچاق چیان زغال نیز بیش از ۲۰کوره تولید زغال در سطح روستاهای شهرستان لنده منهدم شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: در حوزه آبخیزداری نیز بیش یک میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال اعتبار برای استاددره ایدنک از محل اعتبارات حوادث فرمانداری تا کنون هزینه شده است که علی رغم پایان سطح مندرج در قرارداد ولی هنوز به اتمام نرسیده است.

کاشت گیاهان داروئی در ۱۱۰هکتار از عرصه های مرتعی لنده

وی به کشت گیاهان دارویی نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه کشت گیاهان داروئی بیش از ۱۱۰هکتار از منابع ملی در کوه سیاه، کوه سفید و دلی خیارکار با استفاده از گونه های داروئی آنغوزه، بیلهر و کرفس با همکاری دوستداران طبیعت و کارکنان اداره منابع طبیعی کشت شده است.

محمدی گفت: اجرای طرح های بادام کاری در بیش از ۱۰۰هکتار از شهرستان لنده در حوزه موگرمون، دشت ناصری، کتج، سرگچ ایدنک با همکاری مردم و بخش خصوصی صورت گرفته است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده گفت: بیش از ۳۰هکتار از منابع ملی شمال لنده و کوه دست واپس باهمکاری دوستداران طبیعت با اجرای طرح جنگلانه درختکاری شد که ثمره آن رشد قابل قبول درختان در این مناطق است.

 برنامه های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان لنده

وی در ادامه به برنامه های هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در شهرستان لنده اشاره کرد وگفت: غبارروبی گلزارشهدا، غرس نهال در جوار مطهر گلزارشهدا، دیدار با امام جمعه، توزیع نهال رایگان بین مردم، اجرای برنامه هفته منابع طبیعی با حضور اعضای شورای اداری شهرستان، نشست با اصحاب رسانه، تجلیل از اصحاب رسانه، تجلیل از قضات و ماموران همکاردر نیروی انتظامی، برگزاری کلاس های توجیهی با حضور دادستان عمومی و انقلاب برای کارکنان، حضور رئیس و کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در مدارس شهرستان،حضور نیروهای بسیج سازندگی و داشجویان در طرح درخت کاری ساختمان جدید دانشگاه پیام نور لنده، برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت هفته منابع طبیعی با همکاری بنیاد شهید و ورزش و جوانان و بازدید اعضای شورای اداری از پروژه های آبخیزداری شهرستان از مهمترین برنامه های این هفته در شهرستان لنده است.

محمدی در خصوص استقرار اکیپ جلوگیری از کوچ زودهنگام نیز گفت: به منظور پیشگیری وجلوگیری از ریشه کنی گیاهان مرتعی و کوچ زودهنگام از تاریخ ۲۵اسنفدماه۹۵ تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت ماه ۹۶ اکیپ وجلوگیری از ریشه کنی گیاهان مرتعی و جلوگیری از کوچ زودهنگام در ورودی تنگ لنده و ورودی تنگ مونه مستقر خواهند شد و با کسانی که اقدام به ریشه کنی گیاهان مرتعی کنند برخوردقاطع خواهد شد.

تصاویر تکمیلی: 

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/م۷۵

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *