بخش اول تجهیزات S۳۰۰ وارد ایران شد/ موگرینی شنبه به تهران می‌آید

سخنگوی وزارت امور خارجه سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران و امضای ۴۰ توافق و یادداشت تفاهم را مقدمه ساز گسترش بیشتر روابط دو کشور دانست.

حسین جابری انصاری در نشست خبری این هفته خود با اشاره به سفر رئیس جمهور قزاقستان به ایران گفت: ۴۰ توافق و یادداشت تفاهم بین طرفین امضا و پیرامون مسائل منطقه‌ای، همکاری‌های مشترک، مسائل بین‌المللی و منافع مشترک بین دو کشور در امروز و فردا گفت‌وگو و تبادل نظر خواهد شد.

وی همچنین در رابطه با سفر نخست‌وزیر ایتالیا به تهران نیز توضیح داد که این سفر فردا انجام خواهد شد و به دنبال سفری است که رئیس‌جمهور کشورمان بهمن ماه سال گذشته به رم داشت.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین از سفر هیاتی از سازمان حج و زیارت ایران به عربستان برای پیگیری وضعیت حج تمتع در ۲۶ فروردین ماه خبر داد.

حسین جابری انصاری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه ٢٨ فروردین به تهران سفر می کند.

جابری انصاری در پاسخ به سوالی مبنی بر ورود بخشی از سامانه دفاع ضدهوایی S۳۰۰ به ایران از طریق دریای خزر گفت: پیشتر هم گفته بودیم که این تعهد علی رغم چند بار جابجایی در زمان آن، در مسیر اجرا قرار دارد و امروز اعلام می کنم که بخش اول این تجهیزات وارد کشور شده است و ورود بخش های دیگر آن هم ادامه خواهد داشت./ فرارو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *