برخورد قاطع با فروشندگان مرغ زنده در شهرستان لنده

دبیر شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان لنده گفت:برخورد قاطع با عاملین و فروشندگان مرغ زنده را در اولویت برنامه های شبکه بهداشت و درمان لنده،نیروی انتظامی و دامپزشکی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امراله خانی دبیر شورای سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان لنده ضمن اشاره به اهمیت مسئله سلامت در جامعه اظهارکرد: یکی از مهمترین علل شیوع بیماری در سطح جامعه فروش است چرا که عامل انتقال بیماری به شهرستان ها است.

وی افزود: با عاملین و فروشندگان مرغ زنده را در اولویت برنامه های دادگستری،شبکه بهداشت و درمان لنده،نیروی انتظامی و دامپزشکی است.

مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تصریح کرد: دهیاران، بهورزان، بخشداری ها و ادارات در صورت مشاهده هرگونه مرگ و میر غیرعادی در مرغ ها و همچنین فروش مرغ زنده را گزارش نمایند.

خانی اظهارکرد: اطلاع رسانی های در زمینه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان از طریق بنر،پوستر،پمفلت و تلویزیون شهری توسط شبکه بهداشت و درمان و دامپزشکی انجام خواهد گرفت ولی نیاز است سایر ادارات نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند .

وی در خصوص دفن غیربهداشتی زباله ها در محیط پیرامونی روستاها از دهیاران خواست با اجرای طرح پاکسازی محیط روستا از طریق فرهنگ سازی از سوی مردم اجرا شود.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده

انتهای پیام/۴۱۲۰

سیداسماعیل میری

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *