برگزاری جشنواره هفت سین

در نشست خبری شهردار یاسوج با اهالی رسانه، محمد علی جاوید سال ۹۵ را سال پر باری را به شهروندان نوید داد.
شهردار یاسوج با ذکر این نکته که جشنواره هفت سین امسال در یاسوج دایر خواهد شد گفت: در محل پارک آب یا ورودی فرهنگ سرای جدید یک فضایی برای جشن های پایان هفته در نظر گرفته ایم که به همین منظور قبل از آغاز سال جدید جشنواره هفت سین را در این محل برگزار خواهیم کرد.
محمد علی جاوید گفت : در بحث سازمان پارک ها و فضای سبز اعتقاد من بر این است که یک ضعف عمیقی در بدنه پارک ها و فضای سبز از سال های قبل اجرا شده بود،ما در سالهای قبل یک سازمانی را تفکیک کردیم تحت عنوان سازمان پارک ها و فضای سبز ،با ۳ الی ۴ نفر پرسنل که بنا بر این بود که این سازمان به صورت خودگردان انجام وظیفه کند.
جاوید از اشکالات ادامه فعالیت این سازمان در سالهای قبل خبر داد و اظهار داشت:بعدا ما متوجه شدیم این سازمان به یک سازمان بسیار بزرگ تبدیل شده است که منابع درامدی این سازمان را تحت شعاع قرار داده بود و بجای که منابع درامدی این پارک ها را اخذ کنیم و در سلزمان پارک ها و فضای سبز هزینه کنیم منابع درامدی را دوستانه واگذار کردیم.
وی در ادامه افزود: از طرف دیگر منابع هزینه را افزایش دادیم و دو شرکت تحت عنوان شرکت حجمی و شرکت منابع استانی دایر کردیم و به یک باره ما متوجه شدیم که هزینه این سازمان به ۴ میلیارد تومان رسیده است و منابع درامدی فقط ۵۰۰ میلیون تومان رسیده است.
شهردار یاسوچ تاکید کرد: به یکباره ما متوجه شدیم که سازمان پارک ها به سقوط نزدیک شده است که ما امسال یک کار انقلابی انجام دادیم که علیرغم همه مخالفت ها و فشارها دو شرکت منابع انسانی و حجمی را به یک شرکت تبدیل کردیم. شهردار مرکز استان ادعا کرد: از این به بعد چیزی به نام منابع انسانی و حجمی دیگر نداریم و نهایتا قرار بر این شد که هر کس خواست در این سازمان کار کند یا باید کار کشاورزی انجام دهد و یا قیچی به دست مشغول هرس کردن باشد و غیر از این ما چیزی نخواهیم داشت.
محمد علی جاوید به تهدید های مخالفان طرح جدید اشاره کرد و بیان کرد : تهدیدهای انجام شد،پیمانکار جدید را کتک کاری کردند ،اعتراض کردند،تجمع کردند در جلوی استانداری و شورای شهر دست به اعتراض زدند و ذهنیت هایی ایجاد کردند که ما مقابل همه این ها مقاومت کردیم که الان به لطف خدا سازمان پارک ها و فضا ی سبز جمع و جور شده است.
شهردار یاسوج بیان کرد: در حوزه‌های مختلف دستاوردهای خوبی در شهرداری داشتیم و توانستیم با تعامل با شورای شهر خدمات‌رسانی قابل قبولی داشته باشیم.
شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که شهر یاسوج مرکز و پیشانی استان کهگیلویه و بویراحمد است، بیان کرد: برای اداره چنین شهری بدون برنامه‌ریزی مدون نمی‌توان اقدام کرد.
جاوید در بخشی دیگر از اظهارات خود با بیان این که شهرداری یاسوج برای بهتر اداره شدن نیاز به چارت معاونت‌ها دارد، افزود: در سال آینده با چهار معاونت شهرسازی، خدمات شهری، عمرانی و معاونت پشتیبانی فعالیت خواهیم کرد.
شهردار پایتخت طبیعت ایران بیان کرد: چارت سازمانی شهرداری یاسوج تنها ۷۰ نفر نیروی رسمی و سازمانی داشت که این تعداد را به ۳۰۰ نفر رساندیم.
این مسئول افزود: ادغام اتوبوسرانی و تاکسیرانی که سال‌ها در روی کاغذ مانده بود را اجرایی کردیم و اکنون با ادغام آن‌ها سازمان حمل و نقل و بار و مسافر را داریم.
جاوید در همین خصوص گفت: بخش بار سال‌ها در سطح شهر یاسوج بلاتکلیف بود که با این کار، متولی پیدا کرد.
شهردار یاسوج اولویت خود و همکارانش در شهرداری یاسوج را برای سال ۹۵ توجه ویژه به مسائل فرهنگی ذکر کرد.
محمد علی جاوید در ارتباط با ساماندهی رودخانه بشار گفت: طی تفاهم نامه ای که با دوستانمان در اداره آب منظقه ای استان امضا نمودیم قرار بر این شد که با حضور سرمایه گذارخارجی طرح ساماندهی رودخانه بشار و استفاده بهینه از این فضا را در دستور کار قرار دهیم .
جاوید ادامه داد: عملیات اجرایی قریب به دو ماه است که انجام گرفته است اما یک بخشی که شامل تاسیسات است هنوز تخریب نشده است که ما آمادگی داریم که هر لحظه آب منطقه ای یا سرمایه گذار خواستند می توانند اقدام کنند و تخریب از نظر ما بلا مانع است .
شهردار یاسوج با اظهار امیدواری نسبت به ادامه این همکاری گفت : امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد چرا که این رودخانه در کل کشور پایلوت است و این اولین تجربه ای است که به صورت مشارکتی بین شهرداری و آب منطقه ای صرت می گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *