برگزاری یادواره‌های شهداء فرصت خوبی برای سبقت گرفتن از ارزشهاست

نماینده ادوار هفتم و هشتم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری یادواره‌های منطقه‌ای شهداء فرصت خوبی برای سبقت گرفتن از ارزشهاست.

ستار هدایتخواه در یادواره شهدای منطقه بابکان در حسینیه ثارالله یاسوج با اشاره به اینکه انسان‌ها الگویی در تاریخ ولایتمداری بوده اند، افزود: شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس محصول تربیت مکتب ولایی هستند طوری که امام(ره) در وصف شهید ۱۵ ساله اصفهانی شهید مهرداد عزیزالهی می‌فرمایند؛”عارفانی که ۷۰ سال سجاده پوسانیده‌اند باید از این شهید بزرگوار درس بگیرند”.

وی بابیان اینکه شهادت برترین معراج عشق است، بیان کرد: کمتر شهیدی بوده که در وصیت‌نامه‌اش توصیه به اطاعت از ولی نکرده باشد و سفارش اکیدشان براساس بصیرت و نگاه الهی تنها نگذاشتن ولی بوده است.

نماینده ادوار هفتم و هشتم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ولایت یک مکتب بوده و انسان‎های که در آن حضور پیدا می‎کنند و دل به ولی می‎سپارند، استعدادهای وجودی آنان شکوفا و به سرعت رشد می‌کند و در طول تاریخ اسلام انسان‌های به کمال رسیده اهل ولایت بوده‎اند.

هدایت خواه با اشاره به اینکه سلمان فارسی در تاریخ اسلام به عنوان یک انسان کامل شناخته می‎شود به ‎گونه ای که پیامبر(ص) فرمودند «سلمان ازما اهل بیت است»، تصریح کرد: دلیل جایگاه سلمان فارسی ولایتمداری ایشان بوده است.

وی ادامه داد: ابوذر به عنوان یک انسان برجسته به دلیل ولایتمداری در عصر غربت امام علی(ع) که همه به ‌ظاهر بزرگان اسلام دنبال نان و نوا بودند پست سر ولی ایستاد و تنهایش نگذاشت و نامش برای همیشه در تاریخ اسلام جاویدان ماند.

نماینده ادوار هفتم و هشتم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه روزی لبنان عنوان عروس خاورمیانه را داشت و مرکز فساد بود، عنوان کرد: گروهی بنام حزب الله در این کشور شکل گرفت با قدرت ایمان و توکل به خدا و درس گرفتن از مکتب ولایت توانست اسرائیلی را که روزی ۶ کشور عربی نتوانستند در مقابلش ایستادگی کنند در جنگ ۳۳ روزه از پای درمی‌آورد و خودشان می‎گویند ولایت امام و عشق به ولی ما را زنده کرد.

هدایت خواه اضافه کرد: ولایت یک مکتب تربیتی بوده و در این مکتب باید همچون شهیدان به همه آرزوهای دنیوی پشت پا زد و از ولایت شیطان، نفس، دنیا و طاغوت دوری کرد./ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *