بسیج دانشجویی خانواده چادرنشین را صاحب خانه کرد/رویکرد بسیج سازندگی خدمت به مناطق محروم است

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان اگر با جاده های پر پیچ و خم استان همراه شوید این جاده ها شما را به نقاطی می برند که به جرات می گویم هیچ مسئولی تاکنون به آنجا نرفته است در انتهای این جاده های پر پیچ و خم خانواده هایی زندگی می کنند که سرنوشت و روزگارشان  همچون این جاده ها پر از مشکل و پستی و بلندی است  با این تفاوت که این جاده ها را هر کسی که می گذرد می بیند اما این خانواده ها دیده نمی شوند.

اکثر مناطق  روستایی این استان از حداقل امکانات اولیه زندگی محروم بهستند، یکی از این بخش ها شهر پاتاوه است که با ۲۸ هزار نفر جمعیت یکی از بزرگترین بخش‌های محروم استان کهگیلویه وبویراحمد به شمار می‌آید و روستاهایی در آن وجود دارد که از امکانات اولیه زندگی محروم هستند.

روستای بخش پاتاوه در شهرستان دنا و از توابع این استان است که در ۴۰ کیلومتری مرکز استان شهر یاسوج واقع شده است.

این روستا بر روی جاده اصلی یاسوج به اصفهان واقع شده اما از محرومیت های بسیار زیادی برخور دار  بوده و حتی مسئولان به آنها توجهی ندارند، یکی از این محرومیت ها زندگی خانواده ای بود که در چادر زندگی می کردند که سایت خبر رسان در دی ماه سال ۹۴ با انتشار این خبر کوشید تا گوشه ای از مشکل آنها رفع شد.

دو روز بعد از انتشار این خبر بسیج سازندگی دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد برای ساخت مسکن آنها دست به کار شد.

در این رابطه مسئول بسیج سازندگی دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری  گفت: دو روز بعد از انتشار این خبر در این پایگاه خبری، بسیج سازندگی جلسه ای با محوریت بسیج سازندگی دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد با حضور امام جمعه، شهردار، فرمانده سپاه، و کمیته امداد بخش پاتاوه در این روستا تشکیل شد تا با همکاری همدیگر مشکل مسکن این خانواده رفع شود که وعده هایی نیز دادند اما تا به الان هنوز کمکی از سوی آنها انجام نشده که امیدواریم به زودی این وعده ها محقق شوند.

مالک انوری پور افزود: از زمان انتشار این خبر هر ۱۰ روز یک بار بسیج سازندگی دانشجویی استان نسبت به خرید مواد غذایی و اقلام خانگی و حتی خرید کتب درسی و لوازم تحریر فرزندان این خانواده اقدام کرده  است.

وی تصریح کرد: برای ساخت مسکن این خانواده نیز تمامی مصالح ساخت و ساز اماده شده و دانشگاه پیام نور استان در عید نوروز سال جاری به مدت ۱۰ روز در این حوزه مشغول به فعالیت هستند و امیدواریم تا پایان تابستان ۹۶ به اتمام برسد.

 
 
 
 
 
 

 

 

انتهای پیام/۷۰۴۴

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *