بسیج و نیروهای بسیجی مهمترین ظرفیت برای مبارزه با مواد مخدر است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از منابع مهم که از ظرفیت بالایی برای مبارزه با مواد مخدر برخوردار است بسیج و نیروهای بسیجی است که با ورود عملیاتی این قشر مهم از جامعه به نتایج ملموسی دست پیدا کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، سید ناصر رضایی دبیر شورای هماهنگی استان در جلسه شورای فرعی باشت افزود: با توجه به جامعه هدف در مدارس و مراکز آموزشی می توان با برنامه ریزی های کارشناسی و تخصصی  از  ورود جوانان به این بلای خانمان سوز جلو گیری کرد و بخش مهمی از جامعه را مصون نگه داشت.

وی افزود: یکی از منابع مهم که از ظرفیت بالایی برای مبارزه با مواد مخدر برخوردار است بسیج و نیروهای بسیجی است که با ورود عملیاتی این قشر مهم از جامعه به نتایج ملموسی دست پیدا کرد.

دبیر شورای  هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: امروزه دستگاه قضایی همکاری مناسبی با دستگاه های درگیر با مواد مخدر بویژه نیروی انتظامی دارد و همین امرمی تواند به عنوان فرصت مناسبی برای مبارزه  با مواد مخدر در سطح استان باشد.

وی گفت: سیاست اصلی در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید فرهنگی و اجتماعی باشد به گونه ای که تقاضای مواد مخدر را در جامعه به حداقل ممکن رساند.

رضایی به داشتن نقشه راه و اولویت در مسیر مبارزه با مواد مخدر اشاره و بیان کرد: جهت هدفمند شدن مبارزه با مواد مخدر و دستیابی به نتایج ملموس لازم است نقشه راه و برنامه های کارشناسی ترسیم کرد تا به مسیر جهت دهی مناسب دهد و نتایج مفید محقق شود.

نیز با اشاره به انحرافات اجتماعی حاصل از مواد مخدر گفت: مبارزه با مواد مخدر مسئولیتی همگانی است زیرا هیچ نهادی به تنهایی نمی تواند با این بلای خانمان سوز مقابله کند. 

 

 

به انحرافات اجتماعی حاصل از مواد مخدر اشاره کرد و گفت: بسیاری از انحرافات اجتماعی حاصل  استفاده و مصرف مواد مخدر است که به دنبال اعتیاد، انحرافات اجتماعی فراوانی از جمله دزدی و فساد را در پی خواهد داشت.

محمدی افزود: می توان با آموزش مهارت زندگی به جامعه و خانواده ها  از بسیاری انحرافات جلوگیری کرد و خانواده ها را به عنوان رکن مهم جامعه مصون از انحرافات نگه داشت.

معاون فرماندار باشت گفت: کارهای خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته که لازم است از همه دست اندرکاران تشکر کرد ولی باز هم لازم است فعالیت ها را افزایش دهیم و در همین راستا تمام مدیران و مسئولان احساس مسئولیت کنند.

وی افزود: مبارزه با مواد مخدر زمانی اثرات ملموس در پی خواهد داشت که مبارزه در بطن جامعه باشد و به صورت نهادینه شده و عدم تقاضا از سوی مردم باشد چرا که مبارزه انتظامی بدون همکاری عمومی جوابگو نخواهد بود.

محمدی بیان کرد: یکی از کمک های لازم به خانواده های دچار اعتیاد حمایت مالی از این خانواده ها جهت ترک و اقامت در کمپ های ترک اعتیاد است که بتوان تا حدودی دغدغه این خانواده ها را مرتفع کرد.

 

 
 

انتهای پیام/ک/۲۰۰

 

فاضل کامران

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *