بهمئی میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کهگیلویه و بویراحمد

شهرستان بهمئی در نیمه دوم اسفندماه امسال ، میزبان ۲ هزار و ۲۸ دانش آموز برگزیده قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان و دبیر اجرایی سی و پنجمین دوره مسابقات ، نماز و عترت دانش آموزان استان در نشست خبری با اعضای کمیته روابط عمومی و تبلیغات این مسابقات، خبرنگاران و اصحاب رسانه  و مدیران سایتهای خبری گفت : در این مسابقات دانش آموزان برگزیده قرآنی ۱۳ شهرستان و منطقه استان در بخش پسران در ۱۴رشته و در بخش دختران در ۱۲  به رقابت می پردازند .

 

مسیح دموری نژاد افزود : مسابقات در ۴ سطح آموزشگاهی، شهرستانی و منطقه‌ای ، استانی و کشوری برگزار و از هر شهرستان ۷۲ دانش آموز دختر و ۸۴ دانش آموز پسر و در مجموع  ۱۵۶ دانش آموز به مرحله استانی راه می یابند .

 

وی گفت: بیش از  ۲۰۰ عامل اجرایی در قالب کمیته های مختلف مسئولیت برگزاری این مسابقات را برعهده دارند و مسابقات به مدت یک هفته برگزار می شود.

 

دموری نژاد با بیان اینکه در این مسابقات ۴۶۸ دانش آموز در مرحله استانی برگزیده و تجلیل می‌شوند، افزود : دانش آموزان منتخب این دوره از مسابقات در رشته های حفظ، قرائت، اذان، مداحی ، تفسیر، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و احکام و انشاء نماز به مرحله کشوری اعزام خواهند شد .

 

وی یادآور شد :  از رسانه های خبری ، سایتها و خبرنگاران صدا و سیما انتظار داریم برای انعکاس این رویداد مهم و روند برگزاری آن تلاش خود را انجام دهند . 

 

نورمحمد بزمه، معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ، مراسم استقبال و حضور در گلزار شهدای گمنام شهرستان ، مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات و معرفی برگزیدگان و برنامه های فرهنگی از جمله بازدید از اماکن مذهبی و تفریحی  را از مهمترین برنامه های پیش بینی شده این دوره از مسابقات عنوان کرد .

 

گفتنی است در این مرحله ۲۰۲۸ دانش آموز در قالب رشته های قرائت قرآن ، ترتیل ، حفظ تحقیق و تفسیر ، اذان ، انشاء نماز ، نهج البلاغه ، صحیفه سجادیه ، احکام و مداحی به مدت ۷ روز با هم رقابت می کنند .

منبع:پایگاه خبری آوای ماغر

انتهای پیام/۴۱۲۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *