به یاسوج شهرِ چاله چوله ها خوش آمدید/متولی ساماندهی آسفالت یاسوج کیست؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ، دید و بازدیدهای نوروزی سبب شد که از کوچه پس کوچه ها و خیابان های فرعی شهر یاسوج گذر کنم، آنچه مرا وادار کرد این پرسش را مطرح کنم که در واقع نوعی گلایه از مسئولان شهری است، وضعیت دست اندازها، چاله ها و گاهی اگر اغراق نباشد گودال های خیابان ها و محله های شهر است که بلاتکلیف مانده است و ظاهرا ًهیچ کس در فکر پر کردن آن نیست!

تیتر این گزارش خود گویای همه چیز است و پاسخ سوال هم کاملا واضح است، اما چهار عامل بی اطلاعی از وضعیت موجود، نبود اراده برای سامان بخشی، ناتوانی مدیران شهری و نداشتن بودجه و امکانات مهمترین حلقه مفقوده مسئله است.

تصورم آن است که عامل اول و دوم بیشترین تاثیر را در این نابسامانی دارد، در واقع احتمال دارد مسئولان شهر اصلا خبر ندارند که خیابان های شهر چگونه است!

از ابعاد دیگر هم می توان مشکلات چاله های شهر یاسوج را تحلیل کرد: متولیان شهری آن قدر درگیر کارتابل و جلسات و پشت میز نشستن هستند که فرصت سرکشی به را ندارند، یا اینکه اگرهم در سطح شهر تردد می کنند با خودروهایی گران قیمت در حال رفت و آمد هستند، یا از جاهایی بسیار شیک تردد می کنند(البته اگر مکان شیک وجود داشته باشد) که چنین احساسی در آنها برانگیخته نمی شود!

حالت های دیگر این ک اصلا اراده ای برای بهبود وضعیت شهر وجود ندارد! شاید واقعا نمی دانند حل این مشکل از وظایف کدام دستگاه است! و یا شاید هم فکر می کنند که خب، هرکسی باید جلوی در خانه خود را بهسازی کند!

در مورد عامل سوم بنده به خودم اجازه نمی دهم چنین جسارتی در حق مدیران شهری روا دارم که نسبت ناتوانی در حل مسائل شهری را به آنها بدهم، چرا که منتخبان مردم همین شهر هستند و قطعا همشهریانم توانمندی هایی در این افراد سراغ داشتند که به آنها رای دادند.

البته نبود بودجه و امکانات همیشه بهترین بهانه برای پاسخگو نبودن مسئولان است؛ هرچند من قانع نمی شوم که اعتبار کافی نیست و این نابسامانی ها بابت نبودن بودجه است. هنر یک مدیر استفاده بهینه از حداقل امکانات و درآمد زایی و خلق پول است.

در پایان لازم است بگویم که من ساکن شهر یاسوج هستم، پایتخت طبیعت ایران ، و در کشور نام این شهر از پایتخت طبیعت امی شناسند ، اما جالب است که این شهر از نبود مدیریت شهری مناسب رنج می برد که وجود گودال های بسیار زیاد و سطح کوچه ها و معابر اصلی نمود عینی این مطلب است.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/۷۰۴۴

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *