بیاره روستایی زیبا در کنار قله های سترگ دنا + تصویر

روستای زیبا و بکر" بیاره" که در فلات زیبای رشته های کوههای زاگرس و رشته کوه دنا قرار گرفته دارای بافتی قدیمی و پلکانی است که در لابه های درختان بلوط چند هزار ساله دنا سکنا است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان ،جاذبه های گردشگری استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد امروز دیگر برای هر گردشگر و مسافری که یک بار از طبیعت این استان دیدن کرده است آشنای آشناست.

طبیعت دلنشین با داشتن آب و هوایی دلپذیر و خنک در تابستان و سرد و زمستانی با بارش گلو های زیبای برف در فصل های سرد سال بیشترین مزیت های بکر جهانگردی استان چهار فصل بوده است.

از طرفی دیگر شهرستان دنا به مرکزیت شهر سی سخت یا همان شهر" برف و افتاب" امروز در پهنای دنای سرافراز حرفهای زیادی برای شناخته شدن در امر توسعه گردشگری جنوب ایران دارد که وجود روستاهای توریستی و پلکانی آن از جمله کریک تا کوخدان وبیاره به عنوان روستای هدف گردشگری ظرفیت های بالقوه شهرستان دنا در امر گردشگری است.

در پهنای سرسبز جنگل های انبوه بلوط زاگرس و در ۲۵کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد روستایی کوه پایه ای و زیبا به نام بیاره وجود دارد که زیبایی های باغات و تاکستانهای آن دل هر طبیعت دوست و رهگذاری را می رباید.

این روستا که در فلات زیبای رشته های کوههای زاگرس و رشته کوه دنا قرار گرفته دارای بافتی قدیمی و پلکانی است که در لابه های درختان بلوط چند هزار ساله سکنا گرفته است.

از قدیم و الایام محل کوچ عشایر و زادگاه ایلات بویراحمد و دنا بوده و امروز از رونق بسیار بالایی در صنعت توریستی و گردشگری بعد از روستای کریک یا همان ماسوله جنوب برخوردار است.

این روستا که در یک راه ارتباطی مناسبت و در کریدر اتصال جاده ی اصفهان به سی سخت قرار گرفته است، می تواند در آینده حرفهای زیادی برای گردشگری و توریست طبیعت گری داشته باشد.

قرار گرفتن این روستا در پهنه رشته کوههای دنا از یک طرف و داشتن طبیعتی زیبا و دلنشین با وجود درختان سرسبز انگور  بر زیبایی پنهان و ناشناخته آن بخشیده است.

روستای بیاره از جمله روستای منحصر به فرد دنای شرقی است که یک جا نشینی و داشنن زندگی خوش نشین روستایی در ان موج می زند.

یکی دیگر از مزیت های این روستای زیبا که بر فلات رشته های کوههای زاگرس قرار گرفته، سرسبزی و همیشه درخشیدن این روستا به عنوان طلای سبز دنا است که منظره دلنشین آن در ورودی سی سخت بر همه نمایان است.

روستای بیاره
روستای بیاره
 
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
روستای بیاره
 
منبع:بویرخبر
انتهای پیام/ر/۲۰۰

 

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *