بیماریهای قلبی و عروقی ۳۸ درصد مرگ و میر در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل ثبت احوال گفت: بیماری های قلبی و عروقی با تعداد ۴۹۱مورد بیشترین علت مرگ و میر در این استان طی ۶ماه نخست امسال هستند.

در جمع خبرنگاران افزود: تعداد کل وفات ثبت شده در ۶ماهه نخست سال جاری ۱۳۰۶مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵٫۴درصد افزایش داشته است.

وی بیان کرد: ۷۰۸مورد از وفات ثبت شده ۶ماهه نخست سال جاری به مناطق شهری و ۵۹۸مورد به مناطق روستایی مربوط می شود.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۵۹درصد از آمار وفات نیمه اول امسال این استان با تعداد ۷۷۵مورد مربوط به فوت مردان و ۴۱ درصد آن با تعداد ۵۳۱مورد مربوط به فوت زنان است.

تقوی تصریح کرد: بیشترین علت فوت طی ۶ماهه امسال مربوط به بیماری های قلبی و عروقی با تعداد ۴۹۱مورد و ۳۸درصد، حوادث غیرعمد با تعداد ۱۷۳مورد و ۱۳درصد، سرطانها با تعداد ۱۶۵مورد و ۱۲٫۶درصد و سالخوردگی با ۱۴۱مورد و ۹درصد به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در ۶ماهه اول سال جاری در مقابل ۱۰۰فوت ثبت شده زنان تعداد ۱۴۶مورد فوت مردان به ثبت رسیده که همین نسبت در مدت مشابه سال قبل ۱۳۲مورد بوده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: شهرستانهای بویراحمد و باشت به ترتیب با ۴٫۶ و ۴٫۲ در هزار بیشترین و شهرستانهای لنده و بهمئی با نرخ ۱٫۹ و ۲٫۴ کمترین نرخ ثبت فوت را به خود اختصاص داده اند.

تقوی افزود: تعداد وفات ثبت شده استان کهگیلویه و بویراحمد در مهلت قانونی طی ۶ماهه نخست سال جاری برابر ۱۳۳۶واقعه با ۹۸٫۳ درصد است.

وی بیان کرد: در هر ماه به طور متوسط تعداد ۲۱۸واقعه و در هر شبانه روز نیز به طور متوسط تعداد ۷واقعه فوت به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تعداد کل وفات به ثبت رسیده در ۶ماهه نخست سال گذشته ۱۲۳۹مورد بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *