بی تدبیری که سه قربانی بر جا گذاشت !واکنش مسوولان دنا به حادثه شب گذشته در ورودی سی سخت

تغییر مسیر جاده مواصلاتی سی سخت به یاسوج و انتخاب جاده ای خاکی کافی بود تا در دومین روز از این تصمیم فاجعه ای دردناک در نزدیکی شهر سی سخت به وقوع بپیوندد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی خبر رسان جاده مواصلاتی سی سخت به یاسوج یکی از پروژه هایی است که بیش از ۱۰ سال از کلنگ زنی آن می گذرد، پروژه ای که قرار بود دوای درد مردم و مسافرانی باشد که با دلهره فراوان از این محور تردد می کنند.

محور مواصلاتی سی سخت به یاسوج که یکی از پروژه های ملی استان بحساب می آید  شب گذشته چهار قربانی گرفت،قربانیانی که ناخواسته اسیر تدابیر اصلاح بخشی از این محور شدند، حادثه ای که در اثر اتخاذ تدابیری غیر اصولی و غیر کارشناسی اتفاق افتاد.

در شرایطی که محور سی سخت به روستای بیاره که به عنوان محور کمکی برای اصلاح بخشی از جاده سی سخت به یاسوج در نظر گرفته شد خاکی و فاقد هر گونه علایم هشدار و یا گاردریل در نقاط پرتگاهی بود در دومین روز از اتخاذ این تصمیم حادثه ناگواری که منجر به کشته شدن سه تن از شهروندان شد رقم خورد و متاسفانه چند خانواده داغدار غم از دست دادن عزیزانشان شدند.

هر چند محور سی سخت به روستای بیاره بیش از ۱۳ سال از کلنگ زنی آن می گذرد ولی با تاکید فرماندار دنا مبنی بر غیر اصولی بودن بخشی از محور در جلسه هفته گذشته با مردم سی سخت وی هر گونه تردد در این مسیر را منوط به اصلاح این بخش از جاده میدانست که حادثه شب گذشته دقیقا در همان محل رخ داد!

 

 

نبود علایم هشدار و راهنمایی و رانندگی از یک طرف وگرد و خاک ناشی از عبور خودروهایی که از مسیر سه کیلومتری جاده سی سخت به بیاره در حرکت بودند منجر به کاهش وسعت دید شده بود که در نهایت در کمتر از ۴۸ ساعت از این تصمیم حادثه ای غمبار شهر سی سخت را در شوک فروبرد،حادثه ای که سه تن از شهروندان را به قتل رسانید.

 

این درحالی بود که پنج شنبه هفته گذشته و تنها چند ساعت بعد از اینکه فرماندار دنا مجددا در شورای اداری شهرستان به لزوم هماهنگی فعالیت پروژه های عمرانی با وی قبل و در ایام عید تاکید داشت عملیات راهسازی در یکی از خطرناکترین نقاط محور سی سخت به یاسوج شروع و تردد در جاده خاکی سی سخت به بیاره از سر گرفته شد.

 

از طرف دیگر مرادیان رییس راه و شهرسازی دنا با اشاره به اینکه اداره راه و شهرسازی نیز هیچ گونه اطلاعی از تغییر این مسیر نداشته و بعد از چند ساعت که از مسدود شدن محور سی سخت به یاسوج گذشته بود از این امر اطلاع پیدا کرد افزود:بعد از اطلاع بنده از این اقدام، عملیات خاکبرداری بخشی از محور سی سخت به یاسوج توسط پیمانکار انجام گرفته بود و دیگر امکان بازگشت به وضعیت قبل وجود نداشت.

بهشتی روی فرماندار دنا نیز در این رابطه با بیان اینکه بر اساس اظهارات نماینده پیمانکار این محور، روز چهار شنبه هفته گذشته مدیرکل دفتر فنی استانداری، معاون عمرانی استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویر احمد از پروژه های عمرانی دیدن کردند گفت:بر اساس گفته های نماینده پیمانکار که شب گذشته به شورای تامین شهرستان احضار شد تصمیم گیری برای انتقال بار ترافیک سی سخت به یاسوج در این سفر انجام گرفته است.

 

فرماندار دنا با اشاره به اینکه متاسفانه بنده نیز در جریان سفر مسوولان استانی به شهرستان دنا و تصمیمات اتخاذ شده نبودم اذعان کرد:تصمیمات گرفته شده بدون اطلاع بنده بوده ،وی با ابراز گلایه از عدم هماهنگی ورود مسوولان استانی به شهرستان دنا خاطرنشان کرد:تغییر بارترافیک و محورهای مواصلاتی قوانین خاص خود را دارد که در این زمینه رعایت نشده است.

 

بهشتی روی با تاکید بر اینکه همه مسوولان شورای تامین بسیار نگران وضعیت پیش آمده بودند افزود:مقصر این حادثه دردناک باید مشخص شود.

تصاویر تکمیلی: 

 
منبع:
انتهای پیام/۲۰۰

منبع : صبح زاگرس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *